1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді готуються перейменувати ряд вулиць (СПИСОК)

03.05.2022 19:48 Влада

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради

Перейменування кількох великих вулиць – Юрія Гагаріна, Олександра Грибоєдова, Олександра Можайського, Федора Достоєвського, Климента Тіміряєва та Льва Толстого – обговорювали сьогодні в Ужгородській міській раді під час засідання комісії із питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів. Нагадаємо: в  місті триває процес зміни майже шести десятків топонімів, які пов’язані з росією.

Нині ж члени комісії підтримали пропозиції перейменування:

–  вулиці Юрія Гагаріна – на Мукачівську або ж Дравецьку,

– вулиці Олександра Грибоєдова – на Миколи Амосова (доктор медичних наук, науковець медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, директор Інституту серцево-судинної хірургії,) або Володимира Панаіта (відомий лікар акушер-гінеколог, понад 20 років очолював акушерсько-гінекологічну службу Ужгорода);

– вулиці Федора Достоєвського – на Дмитра Поповича (педагог, письменник, поет, громадський і церковний діяч, викладач греко-католицької семінарії в Ужгороді, активний член товариства «Просвіта», серед його вихованців – єпископ Теодор Ромжа та інші відомі релігійні діячі) або Шкільну;

– вулиці Олександра Можайського – на Ігоря Сікорського (видатний авіаконструктор, вчений, винахідник гелікоптера);

– вулиці Климента Тімірязєва – на Миколи Стражеска (український терапевт, доктор медицини, професор, академік);

– вулиці Льва Толстого – на Івана Мазепи ( український військовий, політичний і державний діяч, гетьман Війська Запорозького) або Петра Скунця (український поет, фольклорист, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка).

Із голосу, на прохання рідних, внесли на розгляд членів комісії та підтримали питання про перейменування вулиці Високої на вулицю імені відомого українського письменника, кіносценариста, лауреата Шевченківської премії, автора сценарію «Тіней забутих предків» Івана Чендея.
Представниці жіночих організацій, які прийшли на засідання, попросили не вносити вулицю 8-го Березня у список на перейменування. Аргументували тим, що в Ужгороді тільки 13 вулиць, які названі іменами відомих жінок, а 8 березня  – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

На засіданні був і мовний омбудсмен України Тарас Кремінь.

Наголошуємо, усі рішення комісії носять РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер, пропозиції ще винесуть на двомісячне громадське обговорення, про проведення якого буде повідомлено додатково, кінцеве рішення – за депутатами на сесії Ужгородської міської ради.

Нагадаємо, Закарпаття передало бійцям 128-ї ОГШБр та 101-ї бригади тероборони дрони аеророзвідки.

Читайте на ГК:Голлівудську зірку Жана-Клода Ван Дамма неочікувано побачили на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:“Та бо вона вобще висить”: відомо, куди поспішали поліцейські з сиренами в Ужгороді (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Кожен символ як оберіг: художниця із Закарпаття створює шеврони та маски-обереги для захисників (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська