1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Мукачеві завершили дерусифікацію

28.04.2022 11:34 Влада

В Мукачівській міській територіальній громаді перейменували 79 вулиць, які носили ім’я радянських/російських діячів.

В  Мукачівській міській територіальній громаді  перейменували 79  вулиць, які носили ім’я радянських/російських діячів.

Рішення «Про найменування та перейменування вулиць міста Мукачева та населених пунктів Мукачівської міської територіальної громади» прийнято на сесії міської ради.

З метою відзначення подвигу, масового героїзму громадян, проявлених у захисті міст під час відсічі агресії росії було розглянуто звернення про перейменування вулиць Мукачева та сіл громади, які містять російські та радянські назви.

Так, в Мукачеві будуть вулиці названі в честь Героїв України Андрія Люташина, Степана Чабана, Інни Дерусової, Віталія Скакуна, захисника України Володимира Фраткіна.

Попередньо рішення було обговорено на комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування та перейменування вулиць, встановлення пам’ятних знаків Управлінню міського господарства доручено забезпечити своєчасне виготовлення та встановлення табличок з найменуванням вулиць та інформувати про прийняте рішення Закарпатську філію ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України.

Нагадаємо що у квітні Мукачево активно позбувалося активів «руського міру». З центральної частини міста демонтували радянський монумент погруддя Пушкіну та меморіальної дошки із ЗОШ №1  пам'ятник радянському танку, повідомили в міськраді.

Нагадаємо, На Лондонському музичному фестивалі виступить український оркестр переселенців.

Читайте на ГК:До уваги автомобілістів: у Мукачеві ускладнений проїзд
Читайте на ГК:Загинув у січні: ще одна громада попрощається з полеглим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:Біль, сум, сльози: закарпатців сколихнула трагічна звістка з фронту (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська