1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Сьогодні в Угорщині обирають парламент

03.04.2022 10:20 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

3 квітня громадяни сусідньої країни голосуватимуть за депутатів нового складу вищого законодавчого органу країни – Національних Зборів.

3 квітня громадяни сусідньої країни голосуватимуть за депутатів нового складу вищого законодавчого органу країни – Національних Зборів.

Нагадаємо, що за останні 12 років три рази підряд парламентську більшість здобувала нині правляча партія Віктора Орбана ФІДЕС. Чи вдасться їй повторити таий результат вчетверте? Експерти сходяться на тому, що ні, але перемога все ж можлива. Згідно з незалежними соціологічними дослідженнями, шанси у ФІДЕС становлять 52, а в об’єднаної опозиції – 48 відсотків.

Прем’єр розраховує на підтримку майже 100-тисячної угорської громади Закарпаття. В останні роки Угорщина регулярно надавала матеріальну допомогу представникам рзних сфер населення краю – вчителям, медикам, культпрацівникам, аграріям тощо. Сприяла в реконструкції та будівництві багатьох соціально-культурних об’єктів. З початку війни надала притулок десяткам тисяч переселенців з України, постійно відправляє гуманітарні вантажі до регіону, і не тільки. Ці та інші чинники, безумовно, схилятимуть терези виборів на користь Орбана.

Попри це ФІДЕС вкладає у виборчу кампанію значні кошти, успішно використовує наявні у неї державно-адміністративні важелі. Так, нещодавно суттєві податкові знижки отримали багатодітні сім’ї, молодь та пенсіонери, були запроваджені цінові обмеження на паливо та деякі харчові продукти і таке інше.

Слід пам’ятати й те, що економічний сектор Угорщини контролюють у більшості випадків бізнес-партнери прем’єра, зокрема його друг дитинства Леврінц Мейсарош, який за підтримки можновладця із простого слюсара став одним з найбагатших підприємців країни. Стовідсотково, вони теж будуть на боці Орбана.

Важливу роль у будь-якій виборчій кампанії відіграють засоби масової інформації. Коли врахувати, що ФІДЕС має вплив на найбільш впливові видання та телеканали, призначила їх керівниками, причому на тривалий період, лояльних до сьогоднішньої влади осіб, то це також додає шансів Віктору Орбану. Політична сила прем’єра тримає руку і на діяльності виборчих офісів, це в разі потреби теж можна використати для забезпечення перемоги свого ставленика.

Багато залежатиме і від явки виборців. Відомо, що електорат Орбана більш дисциплінований і стабільний, отже обов’язково прийде до урн і проголосує за діючого прем’єра.

Протидіє сьогоднішньому керівнику держави об’єднана оапозиція на чолі з мером одного невеличкого містечка Петером Маркі-Заєм. До альянсу входять шість досить різних за політичними поглядами партій. Соціально-ліберальну позицію демонструє Демократична коаліція, яку очолює досить суперечливий колишній прем’єр-міністр країни Ференц Дюрчань. Схиляється до центру політичного спекра колись ультраправа “Йоббік”. Підтримує урбаністичний ркх “Моментум”, і т.д, і т.п. Такі розбіжні світогляди аж ніяк не сприяють створенню єдиного фронту проти Орбана. До того ж, виборча система в Угорщині віддає перевагу великим блокам, а не дрібним партіям.

Аналізуючи ці чинники, експерти здебільшого віддають перевагу ФІДЕС. І хоча, на їх думку, вона не повторить успіху 2010, 2014 та 2018 років (дві третини голосів у парламенті), все ж набере більшість мандатів із 199 наявних місць.

Нагадаємо, Викрадено і вбито старосту села з Київщини та її сім’ю: що відомо про страшний злочин окупантів.

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська