1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Мукачеві назріла перепалка між політичними силами, - Соцмережі

01.04.2022 09:00 Влада

Як виявляється, мукачівський міський голова Андрій Балога, прикриваючись воєнним станом в Україні, уникає звіту перед депутатами та громадою.

Як виявляється, мукачівський міський голова Андрій Балога, прикриваючись воєнним станом в Україні, уникає звіту перед депутатами та громадою.

Відповідний пост на своїй сторінці у мережі Фейсбук опублікував Олександр Бердишев. За його словами, напередодні депутати підписали вимогу до Мукачівського міського голови про скликання сесії міської ради, на якій планують розглянути соціально важливі питання. Одне з них - це виділення матеріальної допомоги сім’ям загиблих воїнів у війні із Росією. Далі цитата:

Ми впевнені, що для цього коштів у міському бюджеті вистачає, а якщо ні, можемо запропонувати де можна оптимізувати і все ж виділити необхідну суму.Враховуючи жахливіщий стан доріг у нашому місті, ми визнаємо незадовільною роботу профільного заступника міського голови та доручаємо негайно вжити заходів для вирішення ситуації, - йдеться у дописі.

Крім того, чиновник зауважив, що із метою економії бюджетних коштів, необхідно скоротити  кількість радників міського голови Балоги:

Звертаємося до міського голови з вимогою скоротити кількість радників, яких на сьогодні у нього аж 13 Також відповідно до п.4 ч.1 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - даємо міському голові можливість внести на розгляд ради кандидатуру секретаря.Сподіваємось, маніпулювати воєнним станом мер небуде і дозволить депутатам продовжувати свою роботу, для блага наших мешканців.У свою чергу ми звернулися до правоохоронних органів та голови Закарпатської ОВА з проханням забезпечити можливість здійснювати свої депутатські повноваження, адже минулу сесію всі добре пам’ятають, - напитсав Олександр Бердишев

Відповідь мукачівського голови Андрія Балоги на пост Олександра Бардишева не забарилася. Цитуємо:

Оскільки мої політичні опоненти ніяк не заспокояться, відразу розставляю крапки над і:

1. Ніякої позачергової сесії найближчим часом не буде. Політичне з'ясування стосунків та боротьба за посади почекають до перемоги України.

2. Президент та парламент наділили голів громад та виконкоми місцевих рад додатковими повноваженнями, що дозволять самостійно приймати потрібні рішення, саме для того, щоб політика не заважала нікому оперативно та ефективно працювати.

3. Питання допомоги сім'ям загиблих героїв вже вирішено. Кожна родина отримає від міста по 100 000 грн. Всі хто спекулює на цій темі заради розподілу посад – моральні виродки, які у своєму цинізмі перевершили путінську пропаганду.

4. Питання ремонту доріг важливе, але на наш запит до уряду ми отримали відповідь, що в умовах воєнного стану це не пріоритет. Як тільки уряд дозволить Держказначейству пропускати платежі на дорожні роботи, по можливості будемо все ремонтувати.

5. Кожен мій радник – це людина, яка самостійно закриває окремий важливий напрям: туризм, медицина, економічний розвиток, допомога військовим та питання старостинських округів. Це набагато ефективніше ніж тримати на зарплаті цілі відділи, мінімум 40-50 людей.

6. Всім депутат міськради, які не знають чим зайнятись – пропоную наслідувати приклади своїх колег з інших рад Закарпаття, які або волонтерять, або воюють, або просто працюють. Роботи вистачить всім)

7. Вкотре закликаю всі політичні сили заспокоїтись, не займатись політиканством та не ганьбитись на всю країну.Слава Україні!

Довідково:

Згідно законопроекту 7153, і справді голова громади наділяється додатковими повноваженнями на період воєнного стану але:

-Станом на сьогодні даний законопроект не вступив у дію тому посилання на нього є безпідставними

-Навіть після того як вищевказані зміни будуть опубліковані, вони ніяким чином не обмежують права депутатів та ради як колегіального органу в цілому

-Згідно ст. 9 ЗУ «про правовий режим воєнного стану» органи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

-У Відповідності до ч.8 ст. 51 ЗУ « про місцеве самоврядування в Україні» Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила.

-Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

Нагадаємо, троє киян провертали "крутий" бізнес на Закарпатті: подробиці (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Біль, сум, сльози: закарпатців сколихнула трагічна звістка з фронту (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті водій вантажівки намагався дати хабаря поліцейським: відомо причину (ФОТО)
Читайте на ГК:Мабуть йому “не догодили” в ритуальних послугах: відомо, що накоїв закарпатець (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська