1. Новини Закарпаття
  2. >

«Українці зробили свій вибір 80 років тому»: Зеленський звернувся до політиків і народу Ізраїлю (ВІДЕО)

20.03.2022 22:57 Влада

Українці свого часу рятували євреїв, тепер же звертаються до них по допомогу.

Українці свого часу рятували євреїв, тепер же звертаються до них по допомогу.

«Українці зробили свій вибір 80 років тому, коли рятували євреїв. І тому серед нас є Праведники народів світу. Народе Ізраїлю! Тепер і у вас є такий вибір», - сказав Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до політиків і народу Ізраїлю.

Ми в різних державах, і абсолютно в різних умовах. Але загроза одна: і у нас, і у вас, – тотальне знищення народу, держави, культури. І навіть імені: України, Ізраїлю.

24 лютого 1920 року була заснована Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини. Партія, яка забрала мільйони життів. Знищила цілі країни. Намагалась вбити народи. Через 102 роки – так само 24 лютого – був відданий злочинний наказ про початок повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Народе Ізраїлю! Ти бачив, як російські ракети вдарили по Києву, по Бабиному Яру. Ти знаєш, що це за земля. Там поховані більше ста тисяч жертв Голокосту. (...) У перший же день цієї війни російські снаряди вдарили по нашому місту Умань. По місту, яке відвідують десятки тисяч ізраїльтян щороку. Що залишиться від всіх таких місць в Україні після цієї страшної війни?

Я впевнений, що кожне слово мого звернення у ваших серцях відгукується болем. Бо ви відчуваєте, про що я говорю. Але чи можете ви пояснити, чому ми і досі звертаємось до всього світу, до багатьох країн по допомогу? До вас звертаємось про допомогу, навіть про елементарні візи...

Що це? Байдужість? Розрахунок? Або посередництво – без обрання сторони? Я залишу вам вибір відповіді на це запитання. І зауважу лише одне – байдужість вбиває. Розрахунки – вони часто помилкові. А посередництво може бути між державами. Але не між добром і злом.

 Кожен в Ізраїлі знає, що ваша протиракетна оборона – вона найкраща. Вона потужна. Кожен знає, що ваша зброя – сильна. Кожен знає, що ви молодці. Ви умієте відстоювати свої державні інтереси, інтереси свого народу. І ви точно можете допомогти нам захистити наше життя, життя українців, життя українських євреїв.

 Українці зробили свій вибір. 80 років тому. Рятували євреїв. І тому серед нас є праведники народів світу. Народе Ізраїлю, тепер – і у вас є такий вибір.

Нагадаємо: Якщо переговори з Путіним будуть невдалими, то це означатиме Третю світову, – Зеленський 

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 3 лютого: який "сюрприз" чекає на знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Новий спосіб: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки чоловікам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська