1. Новини Закарпаття
  2. >

У "Слузі народу" пояснили, що мають на увазі під "гарантіями безпеки" поза НАТО

08.03.2022 17:23 Влада

Про це повідомила пресслужба партії "Слуга народу".

Про це повідомила пресслужба партії

"Альянс не готовий приймати Україну до себе протягом найближчих щонайменше 15 років, і чітко про це каже. Ми зараз навіть не маємо підтримки в абсолютно справедливій війні саме від Альянсу – тільки від окремих держав.

Оскільки найближчими роками вступ до НАТО неможливий, ми не можемо використовувати для захисту нашої держави лише рядки в Конституції про курс до Альянсу. Курс – це політика. Але не зброя. Не літаки. Не захист держави.

Натомість маємо говорити про конкретні речі. Про конкретний договір, який може гарантувати Україні повну безпеку на той час, поки НАТО не готове нас приймати. 

Він має принципово відрізнятися від Будапештського меморандуму – передбачати конкретні політичні, економічні та військові кроки держав-гарантів безпеки України".

У партії вважають, що в такому договорі сторонами-гарантами можуть стати США, Туреччини та країни-сусіди разом із Росією.

Мовляв, підписавши такий договір, Росія матиме юридичні зобов’язання щодо визнання української державності та відмови від погроз українському народу й уряду.

Очевидно, у партії визнають, що такі твердження можуть здатися абсурдними, проте наполягають, що в новому договорі будуть зафіксовані конкретні кроки інших держав-гарантів стосовно сторони, яка порушить норми.

Крім того, у "Слузі народу" запевнили, що в жодному разі Україна не буде поступатися своєю територією та погоджуватися на будь-які ультиматуми щодо свого суверенітету та територіальної цілісності.

У заяві пояснили, що президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу АВС сказав, що Україна готова обговорювати "врегулювання життя" мешканців Криму та окремих районів Донеччини та Луганщини, окупованих російськими військами, а не відмову від них.

Довідково: У 1994 році Сполучені Штати, Велика Британія та Росія підписали Будапештський меморандум, надаючи Україні гарантії непорушності її суверенітету та території. Український уряд, натомість, зобов’язався відмовитися від усієї ядерної зброї, яка залишилась на території України після розпаду СРСР.

Росія порушила умови меморандуму 2014 року, захопивши контроль на Кримському півострові, розпочавши війну в Донецькій та Луганській областях, а згодом ще раз 2022 року – із розгортанням повномасштабної війни проти України в усіх областях.

Політики та юристи сперечаються стосовно того, що механізми меморандуму не мали обов’язкової сили.

У Конституції України закріплено незворотність євроатлантичного курсу України. 

Нагадаємо, Уряд змінив порядок нарахування пільг і субсидій, – Шмигаль.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Коли в Україну прийде справжнє потепління: синоптик назвала конкретні дати
Читайте на ГК:Відключення світла через атаку РФ: яка ситуація зараз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська