1. Новини Закарпаття
  2. >

Повернення енергосистеми України в об‘єднану з Росією та Білоруссю не буде, - Галущенко

26.02.2022 23:46 Влада ВАЖЛИВО

Військова агресія Росії внесла в корективи в роботу енергосистеми України.

Військова агресія Росії внесла в корективи в роботу енергосистеми України.

Заява міністра енергетики Германа Галущенко щодо результатів тестового випробування роботи енергосистеми України в ізольованому режимі.

В той час, коли Росія почала воєнне вторгнення в Україну, енергосистема нашої держави проводила тестове випробування роботи в ізольованому режимі від російської та білоруської енергосистем.

Автономна робота української енергосистеми протягом 24-26 лютого пройшла успішно і довела нашу спроможність працювати в ізольованому режимі. І все це в умовах ракетних обстрілів, запеклих боїв і спроб ворога атакувати об’єкти критичної інфраструктури.

Українська енергосистема довела здатність підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи та надійність і безпеку енергопостачання українським споживачам навіть в умовах військової агресії.

"Дякую оператору НЕК «Укренерго» за професійно виконані роботи та диспетчерське управління у надскладних умовах. Дякую всім енергетичним підприємствам за забезпечення ресурсної, технічної та технологічної роботи енергосистеми!

Робота в ізольованому режимі, як передбачено Угодою про умови майбутнього об’єднання української та європейської енергосистем, мала проводитися у два етапи: у зимовий та літній періоди.

Повернення енергосистеми України в об‘єднану з Росією та Білоруссю мережу після випробувань було заплановане на 27 лютого.

Водночас ворог відкоригував наші плани.

Сьогодні підписано наказ Міненерго про відмову від приєднання до енергомережі російських окупантів.

Я планую звернутись до міністрів енергетики европейських країн щодо сприяння у прискоренні ухвалення рішення про приєднання української енергосистеми до європейської.

Технічно і технологічно ми довели нашу спроможність. Політично - слово за урядами європейських країн.

Після восьми років, що ми доводимо наш європейський вибір, після збройного нападу Росії протягом останніх днів в жодної європейської країни не може бути сумніву у наших прагненнях.

Отже, ми розраховуємо на європейський крок назустріч. Але впевнені у своїх силах і здатності забезпечити українців стабільним енергопостачанням, не зважаючи на плановість чи прискореність термінів синхронізації.

ОЕС України має достатній резерв потужності і продемонструвала свою стійкість.

У роботі на сьогодні 10 блоків АЕС, працює гідрогенерація, а теплові електростанції як державної, так і приватної форми власності наростили достатній запас вугілля для успішного закінчення опалювального сезону та забезпечують вироблення необхідного обсягу електроенергії та регулювання потужності", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські окупанти влучили ракетою в житловий будинок у Києві (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Гороскоп на 10-11 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже цього року: війна в Україні завершиться переможним тріумфом та звільненням усіх територій
Читайте на ГК:Розрахунок натурою?: чоловік “вивалив” свій статевий орган на прилавок у магазині

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська