1. Новини Закарпаття
  2. >

Медкерівників, які не нарахують підвищену платню персоналу, чекатиме перевірка – Яременко

01.02.2022 22:28 Влада ВАЖЛИВО

Якщо в якомусь медичному закладі проігнорують постанову Уряду та не нарахують базову заробітну плату, то керівників такого медзакладу притягатимуть до відповідальності.

Якщо в якомусь медичному закладі проігнорують постанову Уряду та не нарахують базову заробітну плату, то керівників такого медзакладу притягатимуть до відповідальності.

За січень медикам державних та комунальних закладів охорони здоров'я вже нараховується заробітна плата на рівні не нижче 20 000 гривень для лікарів та 13 500 гривень для медичних сестер. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

Зокрема, в більшості лікарень медики вже отримали нарахування нової базової заробітної плати. Ті ж медзаклади, які ще не здійснили нарахування, мають зробити це найближчими днями.

За словами заступника Міністра, наразі у системі охорони здоров'я достатньо коштів для забезпечення оплати праці медикам у визначеному постановою розмірі.

«Якщо в якомусь медичному закладі проігнорують постанову Уряду та не нарахують базову заробітну плату, ми будемо приймати рішення щодо притягнення керівників такого медзакладу до відповідальності. Ми будемо розмовляти з кожним конкретним управлінцем, аби зрозуміти, в якому місці лікарня «просідає» та чому не вистачає коштів на забезпечення гідної оплати праці лікарям. Тобто ми будемо не просто фіксувати факт браку коштів, а й докладатимемо зусиль для покращення рівня менеджменту в закладі, аби керівництво навчилося правильно розподіляти кошти та більша їх частина спрямовувалася на фінансове забезпечення медиків», – повідомив Олексій Яременко.

Як інформує Урядовий портал, зараз МОЗ збирає оперативну інформацію з кожного регіону, аби сформувати перелік медичних закладів, які не спроможні власним бюджетом забезпечити виплату гідної заробітної плати медикам. Такі заклади отримають дофінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров'я. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на 6 місяців.

Однак МОЗ верифікуватиме медзаклади, які декларують, що потребують допомоги від держави. На кожен з них чекатиме перевірка Держаудитслужби, яка має з'ясувати, чи раціонально керівництво лікарні витрачає кошти.

Читайте на ГК:Будуть вимикати частіше: українцям варто готуватися до довшої відсутності світла, — експерт
Читайте на ГК:Алкогольні, тютюнові та електронні: в Україні здорожчає випивка та куриво
Читайте на ГК:Масштабна ДТП у Польщі: п'ятеро українців опинилися у лікарні, серед них - діти