1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський дав відповідь на петицію про військовий облік жінок

18.01.2022 09:48 Влада

Тема військового обліку жінок викликала суспільний резонанс через недостатнє роз'яснення питання, пояснив президент.

Тема військового обліку жінок викликала суспільний резонанс через недостатнє роз'яснення питання, пояснив президент.

Президент Володимир Зеленський закликав міністра оборони Олексія Резнікова скоротити перелік спеціальностей та професій, які зобов'язують жінок стати на військовий облік. Відповідна петиція українців набрала понад 37 тисяч підписів, повідомляється на сайті глави держави у понеділок, 17 січня.

"Розглянувши цю петицію, президент зазначив, що, згідно з Конституцією України, захист суверенітету та територіальної цілісності держави є справою всього українського народу, громадяни мають рівні конституційні права та свободи та рівні перед законом і не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою статі", – йдеться у повідомленні. 

Водночас Зеленський звернув увагу на те, що тема військового обліку викликала суспільний резонанс через недостатнє роз'яснення питання та надто великий перелік професій та спеціальностей, що підпадають під нововведення. 

Також президент доручив переглянути адміністративне покарання за несвоєчасну постановку на військовий облік військовозобов'язаних жінок до завершення остаточного врегулювання згаданої процедури. 

Нагадаємо, у грудні в Україні жінок зобов'язали стати на військовий облік. Зміни стосуватимуться жінок, які працюють у 35 сферах, серед яких найрізноманітніші професії. Також у ЗСУ розповіли, за яких умов призиватимуть жінок. 

Незабаром після цього на сайті президента з'явилася петиція про відміну військового обліку для жінок, яка менш ніж за п'ять діб набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Читайте на ГК:Нова посилена перевірка на кордоні: який "сюрприз" чекає чоловіків
Читайте на ГК:Онлайн кредит: швидке рішення в непростій ситуації | Ufin
Читайте на ГК:Скільки може заробляти логопед у Закарпатській області?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська