1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Він (закон) не правильно пише! – Виноградівська ТВК не визнала обраним нового депутата замість відкликаного Кузьми А.А./ ВІДЕО

13.01.2022 13:58 0 Влада Автор: Голос Карпат

За пропозицією Людмили Немири Виноградівська ТВК голосувала за звернення за роз'ясненнями до ЦВК, відтягуючи у часі процедуру імперативного мандату в інтересах відкликаного депутата Андрія Кузьми.

12 січня 2022 року о 18:00 у малому залі Виноградіської міської ради відбулося засідання Виноградівської територіальної виборчої комісії. Головними у порядку денному були питання щодо позбавлення повноважень депутата Андрія Кузьми та визначення наступного за черговістю кандидата у депутати.

Депутат Андрій Кузьма, відкликаний 18 грудня 2021 р. рішенням вищого керівного органу партії, заявив, що його належним чином не повідомили, однак не вказав, що захищає свої права у суді.

Представник наступного за списком кандидата Валерій Нечаєв наголосив, що процедура у законодавстві прописана чітко і потреби для додаткових роз'яснень у членів ТВК підстав немає.

- На підставі рішення вищого керівного органу політичної партії про відкликання депутата ... відповідна територіальна виборча комісія зобов’язана у порядку, передбаченому Виборчим кодексом України, визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації політичної партії... – част. 9 статті 41 закону Про статус депутатів місцевих рад.

Голова ТВК Людмила Немира, коментуючи дискусію на засіданні, заявила, що "він (закон) не правильно пише" і що "є нюанси". Депутат Кузьма заявив, що взагалі не розуміє, за що його відкликають, адже він ходив на всі сесії і комісії.

І деякі члени ТВК, і представник депутата Кузьми підняли питання, що для них не зрозуміло, у якому правовому статусі наразі перебуває Кузьма А.А. Відтак правомірність голосування Кузьми А.А. на сесіях міськради після 18 грудня 2021 теж має стати предметом розгляду правоохоронних органів.

Голосуванням 10-ти членів ТВК за пропозицію Людмили Немири, Виноградівська ТВК звернеться за роз'ясненнями до ЦВК. Для формулювання тексту запитань знадобиться день-два, повідомила голова ТВК.

Засідання ТВК вирішили не закривати і продовжити після отримання відповіді. Значна частина депутатів вважають це затягуванням часу на користь відкликаного Кузьми А.. Перше засідання ТВК мало розпочатися ще минулого року, однак двичі не збирався кворум.

Реалізована заміна депутата у партії КАБ для Виноградівської міської ради означає розпад існуючої більшості на базі групи "За розвиток".

Повний запис прямої трансляції тут: https://www.facebook.com/karpatmudra/posts/2699027007073830

ДОПОВНЕНО: наразі відомо, що ЦВК вже дала оперативні роз'яснення. Депутат втрачає повноваження за наявності підстав, засвідчених офіційними документами. Якщо депутат вважає свої права порушеними, має звертатися до суду, а не у ТВК.