1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Нова більшість у Свалявській міськраді: “слуги” об’єдналися з “балогами” проти “батьківщини”

18.12.2021 11:23 Влада Ексклюзив Голос Карпат

У п’ятницю відбулася сесія Свалявської міської ради, на якій запрацював новий формат місцевої коаліції.

У п’ятницю відбулася сесія Свалявської міської ради, на якій запрацював новий формат місцевої коаліції.

Як стало відомо Голосу Карпат, про спільну позицію заявили депутати від За майбутнє, Слуги народу, команди А. Балоги, Разом сила та ОПЗЖ. У меншості опинилися депутати від Батьківщини, орієнтовані на обласну депутатку Мирославу Ливч.

Новий формат більшості наразі виглядає так: Слуга народу (6 мандатів), За майбутнє (3 мандати), КАБ (3 мандати), РЗ (2 мандати), ОПЗЖ (3 мандати), Разом сила (3 мандати). У меншості - БЮТ (4 мандати) та ЄС (2 мандати).

Нова коаліція зафіксувала спільне голосування за призначення трьох нових заступників голови міськради: від За майбутнє, Команди А.Балоги та Слуг народу. Секретарем залишилася представниця Рідного Закарпаття.

Також на сесії сформували два рівнозначні старостинські округи (приблизно по 5 тисяч жителів), сформували виконком з 15 членів та проголосували бюджет громади на 2022 рік.

Напередодні у Свалявській міськраді дві третини голосів депутатів були готові відправити мера у відставку. Розуміючи це, у листопаді міський голова Юрій Грига склав повноваження. Йому тривалий час не вдавалося налагодити роботу з депутатами, у громаді спалахували корупційні скандали, а самого мера - висуванця Слуг народу звинувачували у співпраці з політичними опонентами.

Прийняття бюджету громади та поява “твердої” більшості дали сигнал про початок злагодженого політичного консенсусу на Свалявщині.