1. Новини Закарпаття
 2. >

З 26 листопада ФОП-ам заборонять продаж товарів, на які відсутні записи у Формі обліку товарних запасів – Наказ Мінфіну

24.11.2021 13:48 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОПів, норми якого набувають чинності 26 листопада 2021 року.

Затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОПів, норми якого набувають чинності 26 листопада 2021 року.

Мінфін наказом від 03.09.2021 № 496 затвердив Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку та Форму ведення обліку товарних запасів. Наказ Мінфінунабирає чинності 26 листопада 2021 року (опубліковано в "Офіційному віснику" № 87 від 16.11.2021 №87).

Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на ФОП, у т. ч. платників ЄП, які відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.

Згідно з цим документом, облік товарних запасів здійснюватиметься ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.

Порядком передбачено, що ФОП, яким здійснюється діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами). Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку.

Форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі. Форма обліку має містити зазначені в довільному порядку дані ФОП. Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші. Записи у Формі обліку ведуться в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.


Під час ведення обліку товарних запасів в електронній формі ФОП обирає на власний розсуд програмний формат та метод внесення інформації до Форми обліку з дотриманням вимог цього Порядку.

Слід звернути увагу на те, що з 26 листопада заборонено продаж товарів, на які у місцях продажу таких товарів (господарських об'єктах) відсутні:

1) первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку;
2) відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи;
3) первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.

Форма обліку, первинні документи на товари мають зберігатись у місці продажу (господарському об'єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах. Такі документи щомісячно групуються в хронологічному порядку їх відображення у Формі обліку та/або підшиваються для подальшого зберігання разом із Формою обліку, в якій інформацію про такі документи відображено.

ФОП вносить до Форми обліку відомості в такому порядку:

 • у графі 1 зазначається порядковий номер рядка, в якому здійснено відповідний запис;
 • у графі 2 – дата здійснення запису;
 • у графах 3 - 6 – реквізити первинного документа (вид первинного документа, дата його складання, номер первинного документа (за наявності), найменування суб'єкта господарювання – постачальника або отримувача, його РНОКПП або код згідно з ЄДРПОУ / номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті);
 • у графі 7 – загальна вартість товару відповідно до первинного документа про надходження товару;
 • у графі 8 – загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій / програмний реєстратор розрахункових операцій).
 • у графі 9 зазначаються примітки, передбачені цим Порядком.

Вибуттям товарів для цілей цього Порядку вважається:

 • продаж товарів з розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках без застосування реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій;
 • внутрішнє переміщення товару між належними одній ФОП місцями продажу (господарськими об'єктами) та/або місцями зберігання;
 • знищення або втрата товару;
 • повернення товару постачальнику;
 • використання товарів на власні потреби.

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, змінено вимоги до індивідуальних номерних знаків на авто / мото: що відомо - Постанова 

Читайте на ГК:Викликають хвороби та безсоння: названо домашні “зелені улюбленці”, яких варто уникати
Читайте на ГК:Гороскоп на 8 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Укрзалізниця зробила важливу заяву для пасажирів

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська