1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виноградівський депутат Василь Кіш назвав дві основні причини провалів коаліцій в облраді

17.11.2021 08:51 Влада

За словами Кіша, в Закарпатті друга за рік обласна політична криза.

За словами Кіша, в Закарпатті друга за рік обласна політична криза.

До вашої уваги текст допису зі сторінки Василя Кіша в Фейсбуці мовою оригіналу:

Цифра дуже характерна для Закарпатської обласної ради. І я не про оцінку її дієздатності, хоча дехто міг би про це подумати.Маю на увазі, що це вже 2-га за рік обласна політична криза із вельми примарним світлом вкінці тунелю.

На мій погляд, є 2 основні чинники, які, наче на генетичному рівні, спричиняють вроджені вади нових закарпатських коаліцій.

Перший чинник, це протиприродня розстановка перших осіб краю. Логічно, що головою облдержадміністрації мала б бути людина з квоти президентської партії і, бажано, не з місцевих. Це потрібно, щоб злагоджено працювала вертикаль зі столицею.

А от головою обласної ради дійсно краще, щоб був хтось із корінних жителів краю. Адже тільки такий спікер матиме природнє право представляти громаду. Щодо політичної приналежності, то звичайно, краще, щоб голова облради був з числа союзників президентської команди. Але без прямої партійної прив”язки, щоб уникнути звинувачень у політмонополії.

Поки що на Закарпатті усе навпаки. Другий чинник, це конфігурація коаліції. Якщо у Верховній раді є певне порозуміння у голосуванні між Слугами, Довірою та За майбутнім, то логічно що саме цей формат “3+1” мав би підтримку з Києва і на Закарпатті. “+1” - це представники угорців Закарпаття КМКС, присутність яких у регіональній коаліції виглядатиме добре на рівнях зовнішньої політики.

Але ж на Закарпатті все навпаки.Ці два чинники глибокі і є тектонічною основою для майбутніх потрясінь. І варіанти розвитку подій, можливо, знову 2:

- чи закарпатська політична модель врешті набуде рис загальнодержавних трендів?

- чи вона сама стане трендом для держави, змінивши її політичне майбутнє?

Завтрашнє голосування у Закарпатській обласній раді буде частиною цих процесів, - йдеться в дописі.

Нагадаємо, Депутати Закарпатської облради проголосували за відставку Олексія Петрова.

Читайте на ГК:"Їх примусили просити вибачення та полагодити розбите": скандал з ТЦК у Виноградові має продовження (ФОТО/ВІДЕО)
Читайте на ГК:Клуби диму заполонили будинок: жителям Виноградівщини відзначення Великодня запам'ятається надовго (ФОТО)
Читайте на ГК:"Тису уже загадили": на Закарпатті невідомі забруднюють ріку та її береги (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська