1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Ідеологією та політичними заявами не можна опалювати угорські домівки, - Сійярто

30.09.2021 20:51 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

“Укладений із “Газпромом” контракт у всіх відношеннях відповідає нашим національним інтересам, під час перемовин це була єдина точка зору уряду,” – заявив у четвер Петер Сійярто

“Укладений із “Газпромом” контракт у всіх відношеннях відповідає нашим національним інтересам, під час перемовин це була єдина точка зору уряду,” – заявив у четвер Петер Сійярто

Очільник зовнішньополітичного відомства Петер Сійярто разом зі своїм сербським колегою символічно запустили сербсько-угорський конвектор, через який у п’ятницю 1 жовтня, з 7.00 ранку розпочнеться доставка блакитного палива до Угорщини.

Під час події глава МЗС Угорщини наголосив, що найважливіше зобов’язання держави перед своїми громадянами – це гарантування стабільного енергозабезпечення, що одночасно є і питанням суверенітету, адже коли воно не здійснюється, тоді країна стає прислужницею чужих інтересів.

“Забезпечення Угорщини належним газопостачанням не може бути ні іделогічним, ні політичним питанням, бо ні ідеологією, ні політичними заявами не можна опалювати житло, не можна експлуатувати промисловість,”- переконаний міністр.

Сійярто вказав на те, що підписаний у 1996 році контракт завершується 30 вересня, а новий, укладений після тривалих перемовин, вступає в дію з п’ятниці. Цим самим гарантоване газопостачання забезпечене на 15 років. Угорщина закуплятиме від “Газпрому” по 4,5 мільярда кубів блакитного палива щороку, причому за пільговою ціною, нижчою за попередню.

Сійрто зазначив, що через газовий контракт між Угорщиною та “Газпромом” Україна “побігла скаржитись до Єврокомісії”. Угорський уряд вважає це “грубим нападом на суверенітет країни” і рішуче відхиляє будь-які звинувачення з цього приводу.

І додав: “Ні Україна, ні інші країни не мають жодного діла до того, з ким і про що ми, угорці, домовляємось.”

Міністр внутрішніх справ Сербії Александар Вулін висловився, що запровадження нової енергопостачальної лінії – це важливий момент для його країни. Адже до цьогь часу вони платили за доставку газу, а тепер самі отримуватимуть від цього гроші.

 Джерело: МТІ.

Читайте на ГК:Українець став жертвою смертельної різанини в Угорщині
Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)