1. Новини Закарпаття
  2. >

Проти "оптимізації": кандидатка у нардепи оголосила "війну" знищувачам сільських шкіл і лікарень (ВІДЕО)

27.09.2021 19:16 Влада

Лідер «Національної платформи», яка балотується кандидатом у нардепи на проміжних виборах до Верховної Ради на 184 окрузі з центром у Новій Каховці, винесла проблему «оптимізації», а точніше закриття шкіл і лікарень у сільських районах країни, на всеукраїнський рівень.

Про знищення освітньої та медичної інфраструктури у сільській місцевості, яке здійснюється нинішньою владою, на прикладі Херсонщини, на прес-конференції у Києві розповіла лідер партії «Національна платформа» Катерина Одарченко, повідомила Лента.

За її словами, «оптимізація» системи освіти та охорони здоров'я продовжує знищувати районні лікарні, залишаючи без реальної можливості потрапити до лікаря-фахівця або екстреної медичної допомоги здебільшого сільське населення на Херсонщині, у тому числі й в 184 виборчому окрузі.

«Яка це може бути «оптимізація», якщо на 18, переважно сільських ОТГ, залишають лише дві із дев'яти опорних лікарень і 10 шкіл зі старшими класами? В результаті такої «оптимізації», мешканцям деяких сіл доведеться добиратися до лікарні 110 км. А якщо хворому мешканцю села необхідна медична допомога у реанімації, а влада пропонує йому добиратися до неї понад 100 км... Відносно проблеми скорочення сільських шкіл з 10 - 12 класами, то у результаті такої «оптимізації», влада фактично позбавляє права на освіту, що найменше 1500 підлітків лише у 184 окрузі. А в масштабах всієї України ця цифра може просто шокувати. Тобто, йдеться про кричуще порушення владою прав громадян країни», - заявила Одарченко.

Вона також оприлюднила результати аналізу гнітючих «оптимізаційних» планів влади щодо Херсонщини, загрожуючих селам та їхнім мешканцям істотним зниженням якості життя.

У зв'язку з цим, Катерина Одарченко і партія «Національна платформа», провівши багато зустрічей з мешканцями сіл, незадоволених такою оптимізаці\ю, виступили у ролі каталізатора масштабної ініціативи місцевих громад проти масової ліквідації шкіл і лікарень у регіонах України, яка фактично може лише прискорити деградацію українських сіл.

«Національна платформа» закликає всіх небайдужих громадян України, особливо мешканців сільських районів, не сидіти, склавши руки, а приєднуватися до ініціативи, щоб захистити своє право на якісне медичне обслуговування і право своїх дітей на освіту, які гарантуються Конституцією.

Нагадаємо, Невакцинованих держслужбовців відсторонюватимуть.

Читайте на ГК:Суцільні "пастки" та "спокуси": гороскоп на 8 лютого
Читайте на ГК:"Другий хліб" стає дешевшим: ціни на популярний і незамінний овоч починають знижуватись
Читайте на ГК:Усе таємне стане явним: в Україні запрацював Державний реєстр санкцій
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська