1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Сміттєсортувальний проект в селі Яноші: на добудову потрібні 24 місяці та 2,2 млн євро

24.09.2021 22:17 Влада Голос Карпат

Найближчим часом планується початок будівельних робіт з добудови Яношівського сміттєсортувального заводу.

Найближчим часом планується початок будівельних робіт з добудови Яношівського сміттєсортувального заводу.

Про це йшлося на конференції “Поводження з відходами та інфраструктура водопостачання, відповідна презентація угорської продукції, передача ноу-хау та їх можливе використання на території Закарпатської області”. Захід відбувся сьогодні у с.Яноші під організацією консульств Угорщини в Ужгороді та Берегові та неприбуткового ТОВ “Центральноєвропейська мережа економічного розвитку”.

Голова Берегівської райради Карло Резеш розповів, що стан поводження з побутовими відходами значно покращився би, якби вдалося завершити розпочате ще у 2014 році будівництво заводу з переробки ТПВ у с. Яноші.

- Уже побудована та готова до експлуатації сортувальна лінія, під'їзні шляхи. Попереду ще довгий час до завершення цього проекту. Однак є інформація, що вже проведений тендер і сподіваємося на початок будівельних робіт в найкоротші терміни, - зазначив голова Берегівської райради.

Як розповіла директорка ЄОТС “Тиса” Сабоне Цап Андреа, грант подавався на 2,2 мільйони євро, тоді як згідно з першими ціновими пропозиціями учасників, на такий проект потрібно було щонайменше 4 мільйони. Закарпатська обласна рада взяла на себе фінансування будівництва дороги до полігону, на поганий стан якої нарікали сторони.

- Тендер оголосили знову. 19 липня розпочалася і 21 вересня цього року завершилася ця процедура і зараз тривають роботи по дообстеженню цінових пропозицій. Потрібне буде додаткове залучення ресурсів, - розповіла деталі директорка ЄОТС “Тиса”.

Довгостроковий проект щодо поводження з відходами в партнерстві є пріоритетним для Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини та Закарпатської області. За планами, будівництво триватиме 18 місяців, а сам проект - 24 місяці.

Реалізація проекту дасть можливість запустити сміттєсортувальний завод, потужністю 25-30 тисяч тон/рік та буде вирішенням проблеми поводження з відходами для місцевих жителів у довгостроковій перспективі, зазначили учасники конференції.

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)