1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Сесія Берегівської райради: Кому дістанеться Будинок солі у Вилоку? (ФОТО)

23.09.2021 17:22 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Про це майже годину дискутували на черговому засіданні Берегівської районної ради, затверджуючи порядок денний засідання.

У зв’язку з різними позиціями у справі, кому належатиме Будинок солі у Вилоку, голова райради Карло Резеш запропонував зняти це питання з тим, аби розглянути його на “круглому столі” за участі всіх зацікавлених осіб, знайти компромісне рішення і лише після цього виносити його на затвердження депутатів.

Його опоненти із фракції “Рідне Закарпаття” на чолі з Віталієм Любкою були проти, вимагали розглянути це питання і залишити в силі одне з попередніх рішень Берегівської райради про передачу спірного об’єкту з усіма господарськими спорудами та кошторисною документацією на баланс Вилоцької селищної ради.

“Нинішнє керівництво новоствореної Берегівської районної ради прагне приватизувати Будинок солі, реалізувати його на аукціоні, а отримані кошти внести до районного бюджету,- говорив із трибуни голова фракції. – Ми ж хочеми, аби будівля залишилася у власності Вилоцької громади, тим більше, це - історично-культурна пам’ятка, яка продажу не підлягає.”

Депутат наполягав залишити дане питання в порядку денному і винести його на обговорення. Його підтримали голова Вилоцької селищної ради Степан Ковач, його заступник Едмунд Албок, представники громади. Їм опонував голова фракції “Слуг Народу” Віктор Жупанин. Обидві сторони конфлікту прийняли відповідні Звернення, в яких висловили свої позиції. Більше того, Степан Ковач написав заяву до Закарпатського Господарського суду із проханням відмінити одне з останніх рішень Берегівської районної ради про передачу Вилоцького Будинку солі у її власність. А 15 депутатів із фракцій КМКС та “Слуг” Вилоцької селищної ради у свою чергу підписали Звернення до голови райради із проханням ініціювати збереження об’єкту на балансі районного органу самоврядування.

Аби вгамувати пристрасті, Карло Резеш кілька разів наголошував, що очолюваний ним орган самоврядування не буде втручатися у ситуацію, кому повинен належати Будинок солі має вирішувати сама громада. А компромісне рішення слід знайти на засіданні “круглого столу”, на яке запросити представників усіх політичних сил, що діють на території Вилоцької ОТГ.

Зрештою, депутати переважним “утриманням” від голосування не прийняли пропозицію Віталія Любки щодо внесення даного питання на розгляд сесії, а більшістю підтримали рішення про зняття його з порядку денного з послідуючим обговоренням на засіданні “круглого столу”.

На знак протесту проти такої ухвали фракція “Рідного Закарпаття” у повному складі покинула сесійну залу.

Нагадаємо, На Берегівщині – новий військовий комісар.

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська