1. Новини Закарпаття
  2. >

Мінекономіки назвало причини росту цін на продукти

11.09.2021 18:52 Влада

Минулого року відбулося найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва в аграрному секторі. Це позначилося на цінах у 2021 році, зазначили у відомстві.

Минулого року відбулося найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва в аграрному секторі. Це позначилося на цінах у 2021 році, зазначили у відомстві.

Зростання цін на продовольчому ринку України в першій половині цього року викликали фактори як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Вони почали формуватися ще у 2020 році, повідомляє Мінекономіки у п'ятницю, 10 вересня. 

"Передусім це найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва у вітчизняному аграрному секторі, яке становило понад 10%. Внаслідок несприятливих погодних умов аграрії недобрали 12,2% врожаю пшениці, 14,9% - насіння соняшнику, 10,3% - цукрових буряків. У результаті собівартість виробництва продукції підвищилася, і сільгосптоваровиробники підняли ціни на сировину, що призвело до стрімкого зростання споживчих цін на цукор і масло", - йдеться в повідомленні. 

У Мінекономіки відзначили, що окремим фактором зростання стало збільшення витратності виробництва у зв'язку з високим ціновим тиском з боку ринку енергоносіїв. Зокрема, за даними Світового банку, середня ціна на природний газ на європейському ринку за серпень підвищилася на 23,8%, а в річному численні - в 5,4 рази. 

"Дзеркальна ситуація відбувалася на світових аграрних ринках у сезоні 2020-2021 років: зменшення пропозиції сільськогосподарської продукції через неврожай, протекціоністська політика окремих країн щодо національних ринків, зростання попиту на сільськогосподарські товари з боку Китаю", - додали у відомстві. 

У Мінекономіки нагадали, що під дією цих факторів ціни на продовольство всюди у світі підвищилися в середньому на третину.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), у серпні 2021 року середнє значення індексу продовольчих цін становило 127,4 пункту порівняно з 95,8 пунктами роком раніше, тобто зростання становить 32,9%. Зокрема, індекс цін ФАО на зерно за вказаний період підвищився на 31,1%, олії рослинні - на 67,9%, цукор - на 48,1%. 

При цьому Мінекономіки стверджує, що ситуація із цінами на продукти вже стабілізується, а з липня на внутрішньому ринку фіксується зниження цін та уповільнення темпів їх зростання. 

У серпні, порівняно з липнем цього року, подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% на капусту і до 40,8% на моркву), пшоно - на 2,4%, олія соняшникова - 2%, крупа вівсяна - на 1,5%, крупа гречана - на 1,3%, борошно пшеничне, птиця - до 1%. Також нормалізувалася ціна на цукор, перерахували в міністерстві.

Читайте на ГК:Безкоштовний роумінг у ЄС: українці отримають пільгу, але не назавжди
Читайте на ГК:Розміри, вартість і морфологічні характеристики: науковці  визначили, які фалоімітатори найбільше подобаються жінкам
Читайте на ГК:Гороскоп на 24-25 лютого для всіх знаків Зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська