1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський підписав закон про заборону продажу ліків дітям

06.08.2021 18:29 Влада

Документ покликаний обмежити вільний доступ дітей до препаратів, що продаються в аптеках, щоб запобігти нещасним випадкам.

Документ покликаний обмежити вільний доступ дітей до препаратів, що продаються в аптеках, щоб запобігти нещасним випадкам.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років. Про це повідомляє прес-служба ОП в п'ятницю, 6 серпня. 

"Документ має на меті обмежити вільний доступ дітей до лікарських засобів, які продаються в аптечних установах, і таким чином запобігти можливим нещасним випадкам. Адже препарати, які аптеки повинні відпускати лише за рецептом, часто можна придбати без його наявності", - сказано в повідомленні. 

Закон забороняє реалізацію ліків особам, які не досягли 14-річного віку, в тому числі продаж через інтернет і доставку ліків. 

"Якщо у особи, яка продає ліки або здійснює їх доставку, виникли сумніви щодо віку покупця, вона має вимагати пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що підтверджує його вік. У разі відмови надати такий документ відпуск лікарських засобів цій особі забороняється", - додали в ОП. 

Нагадаємо, що раніше в Кривому Розі 15-річна дівчинка наковталася таблеток. Школярка випила 40 таблеток анальгетика, її госпіталізували. Зараз її життю нічого не загрожує. 

Також повідомлялося, що на Прикарпатті дві школярки отруїлися таблетками. Дівчата 12 і 13 років, обидві з благополучних сімей, купували таблетки в невеликій кількості в різних аптеках міста, щоб не викликати підозр.

Читайте на ГК:"Працювали" через Telegram-канал: судитимуть двох закарпатців, які переправляли "ухилянтів" за кордон
Читайте на ГК:Надзвичайники попереджають закарпатців про небезпеку першого рівня
Читайте на ГК:Посилює обмеження: Закарпатські угорці зробили гучну заяву щодо нового Закону Про національні меншини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська