1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У ВР пропонують заборонити продавати алкоголь і цигарки у продуктових і не тільки, а порушників штрафувати - законопроект

22.07.2021 14:45 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді 19 липня поточного року.

Відповідний  законопроект зареєстровано у Верховній Раді 19 липня поточного року.

Мова про документ №5805 від 19.07.2021 року, "Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" щодо реалізації алкогольної та тютюнової продукції у спеціалізованих магазинах".

Зокрема, як йдеться у тексті проекту закону, продаж відповідної продукції має бути заборонений у приміщеннях торговельних організацій, що здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами.

У разі прийняття цього закону, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння буде дозволеним виключно у спеціалізованих стаціонарних торгівельних точках (магазинах), де інші товари, крім перелічених, не продаються.

Водночас документом передбачено і  значні штрафні санкції  за порушення такого обмеження. Його пропонується встановити у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на час сплати штрафу. ( на сьогоднішній день ця сума склала б 23 тис. 790 грн.)


Як сказано в тексті пояснювальної записки, метою цього законопроекту є посилення охорони здоров'я та державне забезпечення сприянню здорового способу життя. Підгрунтям для створення цього документу стали масштабні дослідження щодо негативного впливу алкоголю та тютюну на здоров’я людей.


"... реалізація алкогольної та тютюнової продукції у торгових точках, де продаються продукти харчування та інші товари повсякденного попиту, сприяє тому, що громадяни можуть купувати цю шкідливу для здоров'я продукцію, не маючи початкового наміру її придбати – просто тому, що вона багато разів потрапляє на очі і спрацьовує рекламний ефект", - аргументує автор законопроекту.

Станом на сьогоднішній день документ зареєстровано у ВР, передано на розгляд керівництву та направлено на розгляд Комітету, а також надано для ознайомлення.


Нагадаємо, як повідомлявГОЛОС КАРПАТ раніше, внесено зміни до ПДР – нові заборони, обмеження та знаки (ФОТО)

Читайте на ГК:У Мукачеві чоловік раптово впав посеред дороги: довелося викликати правоохоронців та медиків
Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська