1. Головна
  2. >
  3. Влада

"Тисячні штрафи або навіть тюрма": в Україні посилять покарання за контрабанду

171
Влада Україна

Боротьбу з контрабандою вирішили посилити та запровадити штрафи від 340 тисяч гривень або навіть ув'язнення від 3 до 11 років.

"Тисячні штрафи або навіть тюрма": в Україні посилять покарання за контрабанду

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, 255 голосами прийняла в першому читанні законопроект №5420 про криміналізацію контрабанди, пише Корреспондент.

Документ пропонує встановити кримінальну відповідальність за всю товарну контрабанду, але виділити в окрему статтю контрабанду підакцизних товарів і передбачити за неї вищу відповідальність. Зокрема, за таку контрабанду пропонується встановити штраф у 340-680 тисяч грн або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років для правопорушень, де загальна вартість предметів контрабанди становить від 56,75 тис. грн до 454 тис. грн.

Якщо підакцизну контрабанду в значних обсягах здійснює раніше судима особа, група осіб за попередньою змовою або чиновник з використанням службового становища, штраф зростає до 1,27-2,04 млн грн або застосовується позбавлення волі на термін 6-11 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років і з конфіскацією майна. Таке ж покарання пропонується і для контрабанди підакцизних товарів у великих розмірах, якими законопроект визначає товари на суму дорожче 454 тис. грн.

Також законом пропонується ввести кримінальну відповідальність за недостовірне декларування товарів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада хоче криміналізувати товарну контрабанду, відповідний законопроєкт до парламенту вніс президент.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber