1. Новини Закарпаття
  2. >

На Берегівщині проходить перший міжнародний транскордонний бізнес-форум «Bereg-Ugocha 2021» (ФОТО)

03.07.2021 14:52 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Українські, угорські та румунські політики, органи місцевого самоврядування, бізнесові кола та асоціації зібрались разом для знайомства, партнерства та співробітництва.

В ці дні у Яношах Берегівського району проходить транскордонний бізнес-форум «Bereg-Ugocha 2021». Подібний міжнародний захід на Закарпатті організовано вперше і його організатор, Берегівська районна рада, сподівається, що форум стане щорічним майданчиком для розвитку партнерських бізнесових відносин між Україною і її прикордонними сусідами – Угорщиною та Румунією.

«Доброго дня усім! Шановні учасники форуму, дорогі гості. Вітаю усіх Вас на нашому міжнародному бізнес-форумі «Bereg-Ugocha 2021», який ми організували вперше у такому форматі, щоб зустрітися і познайомитися», - розпочав вітальним словом відкриття форуму голова Берегівської райради Карло Резеш.

Серед поважних гостей присутніх і ці дні на форумі стали Генеральний Консул Консульства Угорщини у Берегові Матяш Сіладі, голова загальних зборів Сабольч-Сатмар-Березької області (Угорщина) Оскар Шестак, голова ради повіту Сату-Маре (Румунія) Чобо Патакі, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.

Керівники та делегати територіальних громад Берегівського району, виступили з презентаціями своїх громад. Розповіли про інвестиційну привабливість та бізнесові переваги. Тут успішно реалізуються проєкти Програм транскордонного співробітництва та працює міжнародний бізнес з таких країн як Угорщина, Австрія, Польща, Німеччина, Італія, Румунія, Туреччина, Швейцарія та інших. Тож зараз, після реформи децентралізації, громади у пошуку нових знайомств з країнами-сусідами для розвитку добросусідських партнерських відносин і спільної реалізації програм соціально-економічного розвитку.

Голова Закарпатскої обласної ради Олексій Петров підтримав ідеї організаторів бізнес-форуму «Bereg-Ugocha 2021»:

«Ми на державному рівні намагаємось повернути Закарпаттю статус вільної економічної зони, а на регіональному усюди пропагуємо свою позицію захисту бізнесу. Тому завжди закликаю усіх приїжджати і інвестувати у нашу область. Бажаю усім учасникам форуму втілити усі ідеї, знайти відповіді на усі поставлені питання і отримати задоволення від спілкування».

Далі слово взяв Генеральний Консул Консульства Угорщини у Берегові Матяш Сіладі. Високопосадовець представив підсумки десятирічної роботи в рамках Дунаської стартегії - макрорегіональної стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону, покликаної у довгостроковій перспективі вирішити проблеми Дунайського макрорегіону. Проєкти в рамках цієї стратегії, що реалізуються також на території Берегівського району, направлені на збереження водних ресурсів річки Тиса та пропагування їх дбайливого використання через відбудову споруд протипаводкового захисту, моніторингу стану вод річки, заходи з попередження її забруднення пластиком, покращення якості питної води у її басейні.

Голова Асоціації органів місцевого самоврядування «Об'єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття» Йосип Резеш розповів про актуальні можливості для залучення територіальними громадами грантів і позабюджетних джерел фінансування на розвитку соціальної інфраструктури.

На закінчення учорашнього дня про можливості для бізнесу на прикладі своїх інвестиційних пропозицій презентували підприємці з Угорщини та України. Це компанії Visible Crossing (Угорщина) з проєктом «Розумний перехід», Solars Re-Energy Group (Україна) з проєктами енергетичних рішень з використанням альтернативних джерел енергії, та українські підприємці з проєктами промислової нерухомості.

Також учора було підписано Протокол намірів щодо укладення Угоди про двостороннє співробітництво між Берегівським районом та органом місцевого самоврядування області Пешт медьє (Угорщина). А саме в ці хвилини «Bereg-Ugocha 2021» триває. Проходять панельні дискусії на тему «Туризм та рекреація».

Більше про події на «Bereg-Ugocha 2021» читайте на сторінці бізнес-форуму у мережі Фейсбук.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська