1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо розмір податку на купівлю землі в Україні

30.06.2021 13:23 Влада ВАЖЛИВО

Від оподаткування звільняються власники земельних ділянок, отриманих в порядку безоплатної передачі.

Від оподаткування звільняються власники земельних ділянок, отриманих в порядку безоплатної передачі.

В Україні з 1 липня сторони угоди із купівлі земельної ділянки повинні будуть сплатити 5% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки. Про це повідомляє Мін'юст в середу, 30 червня.

"Після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде оплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір в розмірі 1,5% , причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки", - сказано в повідомленні.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою від оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

Водночас алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Зокрема, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі.

Крім того, пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Бабуся молилася до останнього щоб була жива: 15-річну зниклу дівчинку виявили мертвою
Читайте на ГК:Метеозалежні українці зможуть видихнути: період сильних магнітних бур наближається до кінця
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська