1. Новини Закарпаття
  2. >

Посол Угорщини пояснив у чому різниця між роздачею угорських та російскьих паспортів

19.06.2021 23:54 Влада ВАЖЛИВО

Посол Угорщини наголосив, на відміну від Росії вони не роздають паспорти а надають громадянство, для отримання якого є ряд вимог.

Посол Угорщини наголосив, на відміну від Росії вони не роздають паспорти а надають громадянство, для отримання якого є ряд вимог.

«Про те, яка практика з паспортами є на Донбасі, треба запитувати Москву»

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто в інтерв'ю «Главкому» висловив думку щодо подвійного громадянства в Угорщині та порівняв із ситуацією, що склалася в анексованому Криму та окупованому Донбасі, пише Главком.

«Чесно кажучи, я взагалі не знаю, яка практика з паспортами є на Донбасі, про це треба питати Москву. Це перший момент. По-друге, ми не паспорти роздаємо, а надаємо громадянство. А для того, щоби отримати громадянство, потрібно відповідати низці вимог», – розповів угорський дипломат.

Він додав: «От Україна каже, що хотіла би якнайшвидше стати членом Європейського Союзу. У громадян країн ЄС у паспорті позначено, що це Європейський Союз. Наприклад, у Румунії люди можуть отримати друге громадянство. Між Румунією і Угорщиною ніколи не було подібних проблем, як між Україною і Угорщиною», – підкреслив Іштван Ійдярто.

Дипломат акцентував увагу на тому, що є різні європейські практики, але вони не заважають країнам.

«Знову ж таки, тут політичне питання перетинається з юридичним. Є люди, які кажуть, що з отриманням угорського паспорта ти станеш угорським агентом. Є інша ситуація. Наприклад, громадянин Канади, який має українське коріння і хотів бути пов’язаним з вашою державою громадянством, не може це зробити. Бо у вас не можна отримати друге громадянство. То такій людині потрібно позбавитися канадського громадянства?», – резюмував Іштван Ійдярто. 

Нагадаємо, як раніше писав Голос Карпат, на Закарпаття повертаються добре знані угорські дипломати.

Читайте на ГК:Перерахунок за комуналку проводитимуть за новими правилами: рішення Кабміну
Читайте на ГК:Техніка розліталась на ходу: у 128-й бригаді влаштували нічне полювання на окупантів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На межі Закарпаття та Прикарпаття стався землетрус: які деталі відомо
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська