1. Новини Закарпаття
  2. >

Тихановську в Чехії прийняли як президента Білорусі

07.06.2021 18:02 Влада

Спікер чеського сенату заявив, що вибори в Білорусі були невільними, а справжнім президентом є Тихановська.

Спікер чеського сенату заявив, що вибори в Білорусі були невільними, а справжнім президентом є Тихановська.

Лідера опозиції Білорусі Світлану Тихановську прийняли в сенаті парламенту Чехії як главу білоруської держави. Про це заявив спікер чеського сенату Мілош Вистрчіл, повідомляє в понеділок, 7 червня, Lenta.ru. Він відзначив, що вважає її президентом Білорусі. 

"Вибори президента Білорусі, що пройшли в серпні 2020 року, були невільними, несправедливими і протизаконними. Те, що сенат запросив у Чехію в якості свого головного гостя Світлану Тихановську, сприймаю як те, що чеський сенат і особисто я вважаємо її президентом Білорусі", - сказав Вистрчіл. 

Відзначається, що на зустрічі з чеськими сенаторами Тихановська обговорювала можливості чеської сторони допомогти білоруській опозиції. За три дні до цього Тихановська прибула з візитом у Варшаву, де зустрілася із президентом Польщі Анджеєм Дудою.

На зустрічі обговорювалася ситуація навколо затримання Романа Протасевича, засновника Telegram-каналу Nexta, який у Білорусі визнано екстремістським.

За підсумками зустрічі Анджей Дуда наголосив, що Польща потребує незалежності Білорусі.

Читайте на ГК:Казка VS Реальність: якою була справжня історія кохання українки Роксолани та турецького султана Сулеймана
Читайте на ГК:Вартість кави б'є рекорди: чому напій невдовзі може стати "царським" (ФОТО)
Читайте на ГК:Нова "історична" угода: Зеленський прибув до Франції
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська