1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Будапешті заявили про готовність Орбана зустрітися із Зеленським

04.06.2021 12:36 Влада

Угорщина готова підтримати вступ України в НАТО і ЄС, але при цьому наполягає на вирішенні питанні угорської нацменшини.

Угорщина готова підтримати вступ України в НАТО і ЄС, але при цьому наполягає на вирішенні питанні угорської нацменшини.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан готовий зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Рішення має прийняти в Києві. Про це глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш напередодні заявив в коментарі виданню Varosh.

Так, він назвав Україну важливим сусідом Угорщини і запевнив, що жодних додаткових умов для цієї зустрічі немає.

"Немає додаткових умов для цієї зустрічі. Прем'єр-міністр Угорщини готовий зустрітися з Володимиром Зеленським", - сказав Гуйяш.

Він заявив про готовність Будапешта підтримати вступ України в НАТО і ЄС, але при цьому нагадав українській стороні про питання угорської нацменшини. За словами Гуйяша, Угорщина хоче знайти компроміс з українською державою. Він вважає, що двомовна освіта могла б стати цим компромісом.

"Я думаю, що це може бути плідно для обох держав, тому що ми готові підтримувати інтеграцію України в НАТО і Європейський Союз, тому що це, на мою думку, також в наших інтересах", - заявив він.

Гергей Гуйяш зазначив, що територіальна цілісність України повинна бути гарантована, і останні роки позиція Угорщини є чіткою - Росія повинна поважати територіальну цілісність України.

"Прем'єр-міністр Угорщини був одним з перших в Європі, хто засудив російську агресію проти України", - нагадав Гуйяш.

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська