1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада схвалила продаж землі на онлайн-аукціонах

18.05.2021 17:10 Влада ВАЖЛИВО

Парламент дозволив продавати державні і комунальні землі на електронних торгах.

Парламент дозволив продавати державні і комунальні землі на електронних торгах.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 18 травня, прийняла законопроект №2195 про продаж державних земельних ділянок на електронних аукціонах. Рішення підтримали 272 нардепи. 

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект забезпечує публічність і прозорість продажу і передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності в електронній системі торгів, що проводиться в форматі аукціону в режимі реального часу. До другого читання законопроекту подали 776 правок. 

Відповідно до закону, торги державною землею будуть тільки онлайн. До завершення аукціону інформація про учасників є конфіденційною. Торгуватися зможуть не менше двох осіб. Фермери теж зможуть торгуватися: великі ділянки будуть ділити на менші. Гарантійний внесок становить від 30% від стартової ціни.

Торги проходитимуть у три раунди: один раунд - одне підвищення ставки. Мінімальний крок - не менше 1% від стартової ціни лота. 

Нагадаємо, 30 березня 2020 року Рада прийняла закон про введення ринку землі з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більше 10 тисяч гектарів в одні руки.

Читайте на ГК:Перехід на літній час: коли і як українцям треба перевести годинник
Читайте на ГК:Гороскоп на 14 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:6 гривень за кіловат?: у Міненергетики зробили заяву про тариф на електроенергію
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська