1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Скандал в угорській школі у Виноградові. Під загрозою випускники та харчування дітей

14.05.2021 11:30 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

За звільненням директорки, яке схоже на політично вмотивоване, звільняються кухарі та інший персонал. Також під загрозою зриву - вручення атестатів для випускників.

За звільненням директорки, яке схоже на політично вмотивоване, звільняються кухарі та інший персонал. Також під загрозою зриву - вручення атестатів для випускників.

На Виноградівщині виникло нове загострення в освітній сфері.

ЗСЗО №3 ім. Жігмонда Перені із викладанням національною мовою (угорською) повідомила про череду звільнень технічного персоналу. Цьому передувало звільнення директорки закладу Габріели Гомокі, у підтримку якої заяви про звільнення написали кухарі, медсестра і завгосп.

Школа вважає, що її директорку звільнили незаконно та вже звернулася до міського голови. Підтримали школу і в депутатському корпусі Виноградівської міської ради (група "Нова громада"), а численні активісти наголошують на політичному переслідуванні директорки угорськомовного навчального закладу.

Від нового загострення на тлі освітньо-політичної кризи у Виноградові найбільше постраждають учні школи. Уже з понеділка не працюватиме кухня і діти не зможуть отримати гаряче харчування. 

Великі проблеми можуть виникнути і в десятків випускників 9-11 класів, яким не зможуть вчасно вручити документи про отримання освіти. Як наслідок, випускники школи можуть не встигнути подати документи на вступ до вишів.

У КУ "ЦОЗО" Виноградівської міськради (керівник Ю.Свищо) наполягають, що директорку звільнено на основі доган через порушення у системі харчування, згідно з результатами аудиту. Габріела Гомокі каже, що однак їй досі не надали жодного документу, про які саме порушення йде мова.

Також нещодавно про політичні переслідування і тиск з боку "ЦОЗО" заявляв і голова профспілки освітян Виноградівського району. у 2021 році за підтримки міського голови та депутатської групи "За розвиток" КУ "ЦОЗО" отримала широкі важелі впливу на директорів та вчителів шкіл Виноградівської громади. Однак це тільки поглибило кризові явища в колись успішній освітній сфері Виноградівщини.

На фото: один з обідів, фотозвіт яких школа постійно публікує на своїй сторінці у соцмережі.

Читайте на ГК:Просять допомогти: рідні розшукують закарпатця, який зник безвісти під час служби (ФОТО)
Читайте на ГК:«Просимо вибачення за незручності»: виноградівців попереджають про перебої у водопостачанні
Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Угорська