1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові у приватну власність передали частину зони загального користування (ДОКУМЕНТ)

29.04.2021 23:52 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Рішення про передачу земельної ділянки з комунальної у приватну властість депутату і його тещі прийняли на останній сесії.

Рішення про передачу земельної ділянки з комунальної у приватну властість депутату і його тещі прийняли на останній сесії.

У Виноградові на минулій сесії міської ради у приватну власність передали земельну ділянку, частина якої, згідно містобудівній документації, є зоною загального користування.

Це на запит журналістів підтвердило ДП "Діпромісто", яке розробляло для Виноградова містобудівну документацію. Розробники підтвердили, що частина земельної ділянки "сільськогосподарського призначення з твердим покриттям" по вулиці Комунальній з кадастровим номером 2121210100:07:005:0204, потрапляє у зону прибережно-захисної смуги.

"На Схемі зонування території міста зазначена ділянка віднесена до зони земель сільськогосподарського призначення - СВ-1. При цьому частина земельної ділянки потрапляє у зону прибережно-захисної смуги - Р-пзс", - йдеться у відповіді.

В такому разі рішення про передачу у приватну власність прамо порушує пункт 4 статті 83 Земельного Кодексу України, який зазначає, що "до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать земельні ділянки, штучно створені в межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об'єктів, або на земельних ділянках дна водних об'єктів".

Проте ні під час земельної комісії, ні час сесії міської ради 25 березня 2021 року, ризик порушення враховано не було. Власницею ділянки стала теща одного з депутатів Виноградівської міськради.

В той же день і сам депутат отримав землю поруч. Частина переданої йому ділянки, згідно містобудівної документації, також відноситься до зони прибережно-захисної смуги, що не передаються у приватну власність.

Нагадаємо, депутат Виноградівської міської ради задекларував криптовалюти на 100 мільйонів гривень.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська