1. Головна
  2. >
  3. Влада

Рада схвалила електронне правосуддя

79
Влада Україна

Депутати підтримали поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Рада схвалила електронне правосуддя

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 27 квітня, прийняла в другому читанні законопроект №3985 про поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Впровадження електронного правосуддя підтримав 261 нардеп. 

ЄСІТС - це організаційно-технічна система, що забезпечує функціонування електронного судочинства в Україні. Окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті Голос України і на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля). 

"Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному положенням про ЄСІТС і / або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів)", - говорить закон. 

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні з'явиться "суд у смартфоні". Цей законопроект підтримали 272 нардепи. У законі прописали створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів і інформації в кримінальних процесах. 

Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав і інтересів. Підписані й узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі визнаватимуть як оригінали. 

Несанкціоноване втручання в роботу "суду в смартфоні" підлягатиме покаранню. 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber