1. Новини Закарпаття
  2. >

Вибух боєприпасів у Чехії: Земан назвав дві версії

25.04.2021 21:49 Влада

Чеський президент закликав дочекатися підсумків розслідування, перш ніж робити висновки щодо вибухів у Врбетіце.

Чеський президент закликав дочекатися підсумків розслідування, перш ніж робити висновки щодо вибухів у Врбетіце.

Причиною вибухів на військових складах у чеському місті Врбетіце в 2014 році могло стати необережне поводження з боєприпасами або діяльність іноземних спецслужб. Такі версії назвав президент Чехії Мілош Земан 25 квітня в надзвичайному телезверненні у зв'язку з інцидентом.

Відомий проросійськими поглядами Земан закликав дочекатися підсумків розслідування, перш ніж робити висновки щодо вибухів у Врбетіце. При цьому він зазначив, що в звітах контррозвідки не було доказів присутності "російських агентів" на складі боєприпасів під Врбетіце.

17 квітня прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш повідомив про отримання інформації від чеських спецслужб про причетність співробітників ГРУ РФ до вибуху на складі боєприпасів у селі Врбетіце.

Тоді ж було оголошено про рішення вислати 18 російських дипломатів. За інформацією європейських ЗМІ, вони були співробітниками російської розвідки і працювали під прикриттям.

Москва відкинула ці звинувачення, а в ролі відповіді МЗС РФ оголосило персонами нон-ґрата 20 чеських дипломатів.

Словаччина, Латвія, Литва і Естонія в знак солідарності також вислали дипломатів. Глава МЗС Словаччини Іван Корчок повідомив, що вислані співробітники російської дипмісії "діяли не так, як належить діяти дипломатам".

Раніше повідомлялося, що на складі ящики з боєприпасами, призначеними для України, були промарковані як такі, що вирушають в Таїланд, щоб ті, хто симпатизує Росії, не змогли перешкодити поставкам. А в наступному році після вибуху власник складу, його син і директор компанії були отруєні Новичком.

Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Читайте на ГК:"Така молода, а їй у могилу хочеться": відомо, чому 28-річна жінка хоче покінчити життя самогубством
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська