1. Головна
  2. >
  3. Влада

"Країна має дізнатися правду": Доній про розслідування так званих "Харківських угод"

367
Влада Україна

На думку Олександра Донія країна має дізнатися всю правду.

"Країна має дізнатися правду": Доній про розслідування так званих "Харківських угод"

Про це журналіст, телеведучий, український політик, громадський і культурний діяч Олександр Доній написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

"Щодо рішення РНБО по так званих "Харківських угодах".

Я давно казав, що слід було притягнути до кримінальної відповідальності їхніх ініціаторів.

Бо це не про "чесне голосування депутатів". У регіоналів не було легітимної кількості депутатів в сесійній залі. Але в них була достатня кількість карток. Отриманих в корупційний або фальсифікаційний спосіб. Щоб проголосувати чужими картками слід було отримати доступ до чужих робочих місць. І для цього відсунути депутатів з цих місць. Хто буде незгідний-бити.

Тобто, "ратифікація "Харківських угод"-це фальсифікація і фізичне насильство.
І за це організатори мають бути покарані!

В той же час я майже впевнений, що цього разу справа ця повністю розслідувана не буде.

Знаєте чому?

Нагадаю, що я найбільше постраждав тоді фізично від оскаженілих "регіоналів". В сесійній залі мене тримали 5 регіоналів, а шостий згори наносив удари по потилиці. Після того я два місяці провів у лікарні з важким струсом мозку. Два тижні не міг вставати...
Це-те, що на поверхні.

А от те,що з іншого боку. Це те, що ті події були значною мірою узгоджені між владою(Януковичем) і керівництвом тодішньої опозиції, про це мало хто знає...

І моє побиття керівництво опозиції не захотіло доводити до судової тяжби... Вони мене просто здали..

І , підозрюю, що не лише мене. Чи Ви думаєте, що охоронці Литвина кожен день ходили в сесійну залу з парасольками?

Тож чи потрібно розслідувати так звані "Харківські угоди"-так!

Чи потрібно карати організаторів-так!

Чи буде досліджено, хто з ким домовлявся -сумніваюсь.

Але добре, щоб початок був покладений.

Рано чи пізно країна має дізнатися всю правду!", - написав Доній.

Довідково:

Харківські угоди - угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (у пресі також Харківські угоди, Харківський пакт, Угода Януковича—Медведєва) — угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.

Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.

Ратифікована Верховною Радою України та Державною думою Російської Федерації 27 квітня 2010 року.

В Україні домовленості викликали обурення опозиції, екологів, місцевих рад та суспільства загалом. Більшість аналітиків розцінили її як таку, що суперечить Конституції України.

Денонсована в односторонньому порядку Державною Думою РФ 31 березня 2014.

Умови Угоди

Протягом 6 днів після підписання преса та широка громадськість були позбавлені можливості ознайомитись із офіційним текстом міжнародної Угоди до моменту її ратифікації[2] Верховною Радою України 27 квітня 2010 року.

Відповідно до Угоди, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації продовжено на 25 років, до 28 травня 2042 року з наступним автоматичним подовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про припинення дії Угоди не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії. Оплата за перебування флоту складається зі щорічних платежів у 100 мільйонів доларів США на рік, починаючи з 2017 року, а також з додаткових коштів, які отримуються за рахунок зниження з дати набрання чинності цією Угодою ціни в розмірі до 100 доларів США від встановленої чинним контрактом між НАК «Нафтогаз» України і ВАТ «Газпром», на кожну тисячу кубометрів газу, що постачається в Україну. При ціні 333 долари США і вище за тисячу кубометрів газу зниження складе 100 доларів США, при ціні нижче 333 долари США зниження складе 30% від такої ціни.

Нагадаємо, Українці будуть напокичувати на пенсію самі: про що говорили Зеленський та Третьякова .

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber