1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Угорщина звернулась до голови Європарламенту із заявою стосовно переслідування українських угорців

03.02.2021 22:20 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Зробили це керівники фракції правлячих партій Угорщини ФІДЕС-ХДНП у групі народників Європарламенту Кінга Гал та Томаш Дейч.

Зробили це керівники фракції правлячих партій Угорщини ФІДЕС-ХДНП у групі народників Європарламенту Кінга Гал та Томаш Дейч.

Вони звернули увагу голови ЄП Давида Сассолі на те, що минулого року вже надсилали йому два листи, в яких інформували про здійснені співробітниками СБУ обшуки в окремих громадських установах Закарпаття, а також про внесення депутата Європарламенту від ФІДЕС, уродженки Берегова Андреї Бочкор до так званого списку “зрадників держави” на славнозвісному порталі “Миротворець”. Жоден з цих випадків компетентними органами України не був розслідуваний.

Кінга Гал та Томаш Дейч інформували також Сассолі про те, що наприкінці січня нинішнього року напередодні візиту міністра зовнішніх економічних зв’язків та закордонних справ Угорщини Петера Сійяртова до Києва Посольство Угорщини в Україні, її консульства в Ужгороді та Берегові, Закарпатський угорський інститут та Фонд Еде Егана знову отримали листи від так званих “українських патріотів” з погрозами “готуватися до кровопролиття, бо буде текти угорська кров”. Посольство Угорщини в Києві подало відповідну заяву до поліції.

Політики від ФІДЕС зазначають, що у світлі згаданих подій вважають за доцільне, щоб голова Європарламенту на черговому пленарному засіданні інституції в офіційній заяві засудив смертельні погрози на адресу Андреї Бочкор.

“Вважаємо, що безпрецедентне залякування нашої колеги не може залишитися без реагування Європарламенту,- заявили Кінга Гал та Томаш Дейч.- Подібні погрози виходять далеко за межі, на які голові інституції треба реагувати на пленарному засіданні”,- пише інформаційне агентство МТІ. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Закарпатті відзначили Дні угорської культури.

Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська