1. Новини Закарпаття
  2. >

Відсутність логіки у "тарифній" позиції закарпатських нардепів

29.01.2021 23:58 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатські нардепи-мажоритарники надають перевагу дописам в соцмережах, перед результативною законотворчою діяльністю яку вимагає їхній статус.

Закарпатські нардепи-мажоритарники надають перевагу дописам в соцмережах, перед результативною законотворчою діяльністю яку вимагає їхній статус.

Ще тиждень тому у містах Закарпаття гриміли "тарифні майдани". Люди лютували через чергове підняття цін на енергоносії і перекривали дороги, штурмували філії "Закарпатгазу" та місцеві адміністарції з вимогою до депутатів донести їхнє невдоволення до центральної влади.

Закарпатські нардепи ніби почули людей. Кожен з них чи їхня політична сила, поквапились розмістити на своїх сторінках дописи про "погані тарифи" і "хороші рішення". Хтось, навіть одраху напрацював і зареєстрував проект Постанови чи законопроект та, як годиться, похвалився цим у Фейсбуці.

"Багато політичних сил намагаються використати цю тему для того аби заробити собі політичних бонусів", - писали політики і, вочевидь, дійсно знали про що говорять.

Проте ця активність у соцмережах навряд чи має щось спільне із справжнім процесом прийняттям дійсно важливих рішень, котрі формують політику держави. В тому числі й тарифну. Тут народні обранці воліють мовчати.

Учора, 28 січня, Верховне Рада у другій спробі провалила голосування за призначення Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики України. "За" голосували лише депутати з пропризедентської "Слуги народу" та їхні колеги з групи "Довіра". Народні обранці з інших фракцій або утрималися, або були проти.

Саме в цих політичних силах зосереджені закарпатські мажоритарники: Робетр Горват, Михайло Лаба, Валерій Лунченко, Владіслав Поляк та Василь Петьовка, котрий не голосував. Віктор Балога під час голосування був відсутній.

 

Уряд призначив Юрія Вітренка т.в.о. міністра енергетики 21 грудня 2020 року. А вже з січня вартість природного газу збільшиться на 14% в порівнянні від ціни у грудні 2020 року. Вартість блакитного палива для побутових клієнтів у січні встановлено на рівні 7,22 гривні за 1 кубометр з ПДВ без урахування вартості доставки. Тоді як у грудні ціна складала 6,33 грн. У постачальників природнього газу ціни коливались від 6,99 до 10,8 гривні.

У зв'язку із "тарифними протестами" з 1 лютого ціни на газ будуть знижені і тариф не перевищить 6,99 гривні за 1 кубометр до кінця карантину або опалювального сезону. Але це хід влади не допоміг затвердити Юрія Вітренка на посаді міністра. Більшість депутати просто не стали ризикувату своїм електоратом.

Отож, вийшло як в українській приказці: "говорили-балакали, сіли тай заплакали". Але плачуть не депутати.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська