1. Новини Закарпаття
  2. >

Митниця відповіла на звинувачення Зеленського

06.03.2020 14:36 Влада

Недобір грошей у бюджет в митниці пояснили падінням сировинного імпорту і різницею між курсом, закладеним у бюджет, і реальною вартістю гривні.

Недобір грошей у бюджет в митниці пояснили падінням сировинного імпорту і різницею між курсом, закладеним у бюджет, і реальною вартістю гривні.

Державна митна служба пояснила погані результати роботи, які напередодні розкритикував президент Володимир Зеленський. Про це йдеться в заяві відомства на їх сторінці в Facebook. 

Відзначимо, що президент, зокрема, різко розкритикував результати роботи Державної митної служби, яка "збирає лайки", а не гроші.

За його словами, за два місяці нового року невиконання держбюджету - майже 16 млрд гривень, з яких 13 млрд гривень - "провал по митниці". У митниці визнали, що зі зборів до бюджету за два місяці недовиконали на 13 млрд гривень. Однак відомство пояснило, що недобір грошей пов'язане з об'єктивними чинниками: падінням сировинного імпорту і різницею між курсом, закладеним у бюджет, і реальною вартістю гривні. 

"Доходи бюджету від митниці безпосередньо залежать від обсягів оподатковуваного імпорту. На обсяги такого імпорту, як ви розумієте, таможня не впливає, зате впливають зміни кон'юнктури світових ринків, соціально-економічна ситуація в країні, рівень доходів населення і промислового виробництва", - йдеться в фейсбуці Митниці. 

Оподатковуваний імпорт на початку 2020 року скоротився на 0,21 млрд доларів, порівняно з аналогічним періодом 2019 року. 

"Але це не все. Є ще один фактор, який пояснює, чому Митниця недодала. До бюджету-2020 уряд заклав курс долара на рівні 27 грн. У січні-лютому 2020 року гривня зміцнилася: 1$ = 23,68-24,57 грн . Про що це говорить? Коли вартість імпортованого товару в доларах залишилася такою ж, а в гривні вона знизилася, так як курс гривні зміцнився, ми отримуємо менше податків. Тобто Митниця при таких розкладах менше збирає", - пояснило відомство. 

За його даними, гривневі надходження за січень-лютий 2020 року були на 12,3% менше, ніж за аналогічний період 2019 року, але доларові залишилися майже на торішньому рівні.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська