1. Новини Закарпаття
  2. >

Чеська влада почали розслідування проти Avast через використання даних користувачів

15.02.2020 12:03 Влада

Управління із захисту персональних даних Чехії початок попереднє розслідування проти Avast за підозрою в порушенні захисту особистих даних користувачів.

Управління із захисту персональних даних Чехії початок попереднє розслідування проти Avast за підозрою в порушенні захисту особистих даних користувачів.

Раніше дослідники безпеки звинуватили компанію в тому, що її дочка Jumpshot продавала особисті дані користувачів корпораціям.

Avast базується в Чехії, повідомив habr.

«Існує підозра в серйозному і широкому порушення захисту особистих даних користувачів. На підставі результатів будуть зроблені подальші кроки, і громадськість буде своєчасно проінформована », - зазначила Івана Яньо, президент чеського Управління із захисту особистих даних.

Рішення про розслідування було прийнято після публікації розслідування видань Motherboard і PCMag. Її автори встановили, що дочка Avast у своєму розпорядженні дані 100 млн користувачів і продавала їх за мільйони доларів компаніям Google, Home Depot, Microsoft і іншим. Ці дані включали пошукові запити Google, локації в Google Maps, дії на LinkedIn, YouTube і на порносайтах, хоча і не містили імен. Однак, як порахували експерти, по ним можна було встановити особу деяких користувачів.

У відповідь в Microsoft заявили, що вже не співпрацюють з Jumpshot, а в Yelp відзначили, що працювали з компанією тільки один раз в 2018 році. В Google запит журналістів проігнорували.

Інструмент All Click Feed від Jumpshot, який відстежує кліки користувачів на конкретному домені, за гроші надавав доступ фірмі Omnicom Media Group, стверджувалося в статті.

Avast в січні заявила, що має намір ліквідувати Jumpshot.

Спочатку звинувачення проти Avast висунув засновник Adblock Plus Володимир Палант. Він проаналізував продукти Avast Online Security, AVG Online Security, Avast SafePrice і AVG SafePrice і зробив висновок, що вони збирали набагато більше даних користувачів, ніж було потрібно для їх роботи. Наприклад, вони збирали інформацію про історію переглядів, що порушувало правила Mozilla і Google.

При цьому в політиці конфіденційності Avast, за словами експерта, сказано, що компанія залишає за собою право використовувати дані практично будь-яким зручним для неї способом, включаючи передачу неназваним третім сторонам для «аналізу тенденцій».

Після цього Влчек визнав, що компанія має певний дохід, отримуючи інформацію про інтереси та звички користувачів своїх продуктів. Він стверджував, що ця інформація не персоналізована, і загрози конфіденційності немає.

Читайте на ГК:В Чехії зафіксували найменшу кількість випадків Covid-19 з листопада минулого року
Читайте на ГК:Жертвами COVID у світі стали три мільйони осіб
Читайте на ГК:Королева Летиція показала витончену фігуру в елегантному вбранні (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...