1. Новини Закарпаття
  2. >

Парламент Чехії не зміг висловити недовіру уряду Бабіша

27.06.2019 12:20 Влада

У парламенті Чехії не вдалося зібрати необхідної кількості голосів для висловлення вотуму недовіри уряду прем'єра Андрея Бабіша, якого звинувачують в корупції. Голосуванню передували 17-годинні дебати

У парламенті Чехії не вдалося зібрати необхідної кількості голосів для висловлення вотуму недовіри уряду прем'єра Андрея Бабіша, якого звинувачують в корупції. Голосуванню передували 17-годинні дебати

П'ятьом опозиційним партіям у чеському парламенті не вдалося зібрати необхідної кількості голосів, вби висловити вотум недовіри уряду прем'єр-міністра Андрея Бабіша. Голоси парламентарів розділилися - 85 депутатів підтримали вотум недовіри, ще 85 виступили проти із загальної кількості у 200 членів парламенту. Решта - були відсутні або ж утрималися. Зокрема, серед останніх були представники Комуністичної партії, яка підтримує уряд меншості Бабіша. Голосування у чеському парламенті відбулося вже у ніч на четвер, 27 червня, йому передували 17-годинні дебати, повідомляє агентство dpa.

Звинувачення проти Бабіша та масові протести з вимогою відставки

Нагадаємо, 23 червня на вулицях Праги вийшли сотні тисяч людей з протестами проти прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша. Ця акція стала наймасовішою в Чехії з часів Оксамитової революції 1989 року. Демонстранти вимагали негайної відставки прем'єра, якого звинувачують у корупції, а також проведення незалежного розслідування щодо нього.

Бабішу закидають, що у 2007 році його холдинг Agrofert незаконно отримав мільйонні субсидії від Євросоюзу, які призначалися для підтримки малих підприємств.

В Єврокомісії вважають, що у випадку Бабіша має місце конфлікт інтересів з огляду на його політичну та бізнесову діяльність. Єврокомісія може змусити компанію Бабіша повернути отримані близько 17,4 мільйона євро. Сам прем'єр відкидає усі звинувачення на свою адресу.

Джерело: Українська служба DW

Читайте на ГК:Дослідники розробили алгоритми передбачення захворювання вірусом
Читайте на ГК:Valve та Sony підтримають інді-розробників
Читайте на ГК:Кількість випущених консолей PS5 буде невелика
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська