1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун пояснила, як діяти при отруєнні дітей побутовою хімією

27.03.2019 14:08 Влада

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити, якщо ваша дитина випадково проковтнула хімічні побутові речовини.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити, якщо ваша дитина випадково проковтнула хімічні побутові речовини.

Про це вона пише у Facebook.

«Зберігати в недоступному для дітей місці» – напис, що є на багатьох засобах, які ми використовуємо в побуті. На жаль, не всі виконують цю інструкцію. Хоча навіть одного випадку неуважності чи недбалості батьків або родичів достатньо для тяжких наслідків здоров’ю дитини», – пише Супрун.

Як вона зазначає, яскравий дизайн та етикетки різноманітних пакувань з хімічними речовинами приваблюють дітей.

«У групі ризику діти від 1 до 3 років, які вже стали досить активними, аби дістатися до небезпечної рідини. Наслідки від пиття такої речовини залежать від її агресивності, концентрації, кількості, віку дитини та її стану здоров’я», – зазначила медик.

Майже в кожного з нас є вдома 9% оцет, капсули для прання, батарейки, засоби для манікюру та педикюру, хімічні побутові речовини (різноманітні миючі засоби для очищення труб, плит, прання білизни тощо). Для дітей є також небезпечними популярні набори для юних хіміків, до складу яких входять хімічні реактиви, якими можуть користуватись та залишати в доступних для малечі місцях, старші брати та сестри. Є випадки, коли дорослі діти відчуваючи спрагу можуть помилково випивати агресивну речовину, яку батьки переливають та зберігають у пляшках від звичайних напоїв.

«Щомісячно до лікарні госпіталізуються 15-20 дітей, які випили агресивну речовину та можуть мати такі прояви як слинотеча, біль та порушення при ковтанні, набряк слизової оболонки губ, осиплість голосу, млявість, нудоту та блювання, відмова від їжі та води, загальна слабкість, підвищення температури тіла, часте та поверхневе дихання. Дані симптоми не завжди можуть проявлятися. Якщо у батьків є підозра на вживання агресивної речовини – дитину необхідно доставити до лікарні», – додала чиновниця.

Супрун рекомендує, що потрібно робити дорослим в першу чергу:

Негайно викликати швидку, яка доставить дитину в стаціонар.

До приїзду працівників швидкої допомоги, дати дитині випити води або молока, сорбент.

Спробувати промити звичайною водою ротову порожнину.

Також Супрун наголошує, що в жодному разі самостійно не викликати блювання у дитини.

«Усім дітям, які вживали агресивні рідини, обов’язково необхідне проведення ендоскопії (огляд гнучким ендоскопом стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки) для оцінки ураження слизової шлунково-кишкового тракту та вирішення подальшої тактики лікування», – пише Супрун.

За її словами, хімічні опіки стравоходу – одна з найтяжчих патологій дитячого віку, яка вимагає надання невідкладної кваліфікованої допомоги. Тому батьки мають вжити всіх запобіжних заходів, щоби захистити дитину від випадкового проковтування агресивних речовин. 

Нагадаємо, що Супрун розповіла, як зберегти психічне здоров'я.

Читайте на ГК:МОЗ скасовує обмеження для туристів
Читайте на ГК:Курс євро в обмінниках повернувся до 30 гривень
Читайте на ГК:У центрі Києва під Кабміном "євробляхери" зібрались на мітинг - Страна (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська