1. Новини Закарпаття
  2. >

Ціна на газ в Україні вища за ринкову - Коболєв

14.03.2019 17:08 Влада ВАЖЛИВО

Ще десять днів тому глава Нафтогазу заявляв про неможливість знизити ціни на газ, а тепер каже про можливість зробити це.

Ще десять днів тому глава Нафтогазу заявляв про неможливість знизити ціни на газ, а тепер каже про можливість зробити це.

З квітня ціни на газ в Україні будуть вищими, ніж на європейському ринку. Про це в четвер, 14 березня, заявив глава Нафтогазу Андрій Коболєв у Facebook.  

Він повідомив, що ціна на європейському ринку за останні місяці знизилася настільки, що з квітня українські газові трейдери, ймовірно, будуть пропонувати газ за ціною нижчою, ніж поточна ціна, встановлена ​​для населення в постанові про ПСО. З урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна виходить на рівні, приблизно, 8380 грн/тис. кубометрів, а населення платить по 8550 грн, додав він. 

"Ми впевнені, що побутові споживачі повинні отримати можливість вільно вибирати постачальника з урахуванням кращої ціни, надійності і сервісу", - написав Коболєв. 

Глава Нафтогазу запропонував Кабінету Міністрів скасувати режим ПСО і відкрити ринок газу для населення.

Він зазначив, що завдяки реформі ринку газу десятки компаній вільно купують газ на європейському ринку і поставляють його українським комерційним споживачам. Але приватні споживачі купують газ за фіксованою ціною, яку визначає уряд.

Читайте на ГК:Перед закриттям міжбанку гривня трохи подорожчала
Читайте на ГК:В Україні майже 800 медиків заразилися COVID-19
Читайте на ГК:Оптові ціни на дизпаливо впали нижче 14 грн
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська