1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: тарифи на електроенергію підвищили без дозволу регулятора

14.12.2018 22:13 Влада ВАЖЛИВО

Сьогоднi, 14 грудня, у Києвi повинно було відбутись засiдання Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Одним iз пунктiв порядку денного було питання щодо збiльшення тарифу на електроенергiю у зв’язку зi здорожчанням вугiлля на європейських бiржах та вартостi його транспортування з нiдерландського Роттердама до України, - повiдомляє Pmg.ua.

Зокрема, вартiсть вугiлля, яка входить до собiвартостi виробництва української електроенергiї, хочуть збiльшити на 11,7%, а закладену у тариф вартiсть транспортування вугiлля з Роттердама до України — ще на близько 6%.

Як вiдомо, з сiчня на закарпатському ринку електроенергiї ПрАТ “Закарпаттяобленерго” замiнить товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Закарпаття Енерго Збут”.

Мiсцевий монополiст не став дочiкуватися рiшення Нацкомiсiї з тарифiв i вже озвучив тариф на електроенергiю 2019 для своїх споживачiв.

Вiд учора пiдприємство активно виписує рахунки з врахуванням нового тарифу. Якщо до тепер пiдприємцi сплачували 2,390280 грн/кВт.-год. (а з урахуванням 20% ПДВ – 2,86 грн за кВт), то з сiчня 2019 року тариф на електроенергiю зросте до 2,5690 грн/кВт.-год. (а загальна вартiсть до 3,08 грн за кВт).

Окрiм того, пiдприємцiв масово просять реєструвати особистий кабiнет електроенергiї, в який iз сiчня i вноситимуться данi споживачiв. Це нововведення покликано спростити роботу, адже з наступного року кожен пiдприємець зможе ввести данi про спожиту електроенергiю i згенерувати рахунок у особистому кабiнетi.

Довiдково

За словами голови асоцiацiї споживачiв енергетики та комунальних послуг Андрiя Геруса, ухвалення зазначених змiн призведе до того, що фактичний монополiст на ринку генерацiї теплової електроенергiї, компанiя “ДТЕК”Рiната Ахметова, заробить додатково 6,5 мiльярдiв гривень протягом наступного року.

“Таким чином, наш вугiльний “немонополiст” “ДТЕК” Ахметова, який видобуває 85% всього українського вугiлля (бiля 24 млн тонн), буде усiм у тарифи закладати своє вугiлля ще дорожче – та й заробить додатково 6,5 млрд грн у наступному роцi”, – повiдомив Герус на своїй сторiнцi у Facebook.

Вiн також додав, що прибуток “ДТЕК” за останнi 2 роки зрiс у 2,6 рази.

Нагадаємо, що ціна на електрику для населення з Нового року не зміниться.

Читайте на ГК:Опублікували трейлер комедійного мюзиклу "Гуцулка Ксеня" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відомо, якою буде погода на вихідних днях
Читайте на ГК:Прикордонники стріляли по колесах автівки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus