1. Новини Закарпаття
  2. >

У Франції вивчають можливу причетність Росії до протестів "жовтих жилетів"

10.12.2018 15:50 Влада

Французька влада перевіряє інформацію про можливі спроби Росії вплинути на рух "жовтих жилетів", який розгорнувся в країні впродовж останніх тижнів.

Французька влада перевіряє інформацію про можливі спроби Росії вплинути на рух

Про це в ефірі радіостанції RTL заявив міністр закордониих справ Франції Жан-Ів Ле Дріан. Він повідомив, що розслідування з цього приводу триває, проте будь-які висновки поки що робити зарано, повідомило ВВС.

Росія, у свою чергу, звинувачення на свою адресу заперечує.

Першою про можливий "російський слід" у французьких протестах заявила організація Alliance for Securing Democracy.

Її спеціалісти звернули увагу на приблизно 600 акаунтів у Twitter, які відомі тим, що просувають погляди влади РФ: після початку протестів "жовтих жилетів" у Франції в них почала з'являтися велика кількість постів на підтримку руху.

Інформацію про можливий вплив Росії на протестний рух також розповсюдило видання Times з посиланням на дослідження компанії New Knowledge.

Тема французьких протестів перетворилася на чи не на найголовнішу тему, якій приділяли увагу Twitter-акаунти, про які йде мова, каже представник Alliance for Securing Democracy Брет Шафер.

"Це доволі сильний індикатор того, що може мати місце інтерес у роздмухуванні конфлікту", - припускає він.

Французька влада наголошує, що бажання Росії вплинути на протести - не доведений факт, і висновки можна буде робити лише після завершення розслідування.

Російська сторона вже назвала озвучені звинувачення наклепом.

"Я хочу сказати, що Росія вважає все, що відбувається, виключно внутрішньою справою Франції. Ми не втручалися і не збираємося втручатися у внутрішні справи жодної з країн, зокрема й Франції", - запевнив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Протести "жовтих жилетів"

На вихідних під час протестів, що тривають у Франції вже четвертий вікенд поспіль лише в Парижі затримали близько тисячі демонстрантів.

У мітингах по всій країні, за оцінками влади, взяли участь близько 125 тисяч людей.

Їм протистояли близько 90 тисяч правоохоронців, з яких приблизно 8 тисяч були в Парижі. Вони використовували 12 броньованих машин.

На вулиці Парижа вийшли близько 10 тисяч демонстрантів. У столиці Франції палили автівки і магазини, розбивали вікна.

Назву "жовті жилети" демонстранти отримали через те, що одягали на акції яскраві жилети, які, згідно з законом, мусить мати кожен водій. Протести розпочалися три тижні тому через незгоду з введенням нових податків на пальне.

Поступово - по мірі того, як до акцій доєднувалося дедалі більше людей - вимоги розширювалися: протестувальники почали виказувати невдоволення економічною політикою президента Макрона загалом.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська