1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чубірко, Попович, Балога: закарпатські експерти назвали можливих кандидатів на крісло голови облради

28.10.2014 14:25 Влада Ексклюзив

ЦВК уже обробила 100% протоколів із 73-го виборчого округу з центром у місті Виноградів і новий статус Івана Балоги став приводом для розмов чи не в усій області.

ЦВК уже обробила 100% протоколів із 73-го виборчого округу з центром у місті Виноградів і новий статус Івана Балоги став приводом для розмов чи не в усій області.

Голова обласної ради уже незабаром змінить крісло на площі Народній на мандат нардепа і закарпатці вже нині почали робити прогнози стосовно можливого наступника.

«Голос Карпат» вирішив звернутися із цим питанням до кількох експертів. У нашому матеріалі – прогнози закарпатських політологів та соціологів щодо можливого імені нового голови обласної ради.

Професор, доктор історичних наук, політолог Сергій Федака найімовірнішим кандидатом на цю посаду називає нинішнього керуючого справами апарату обласної ради Михайла Поповича:

«Він і так керує справами обласної ради тому і найбільш, так би мовити, «в темі». До того ж він із тієї ж політичної сили, що й Іван Балога», - пояснює Федака. – «Думаю, що рада підтримає кандидатуру Поповича. Інша справа, наскільки він сам цього захоче. Раді залишилось менше року, тому теж дискусійно, чи треба це йому чи ні».

Не виключає Федака і можливості призначення на цю посаду Іллі Токаря.  

Разом з тим, поки готувався цей матеріал, в обласних ЗМІ з’явилася інформація про те, що інший депутат обласної ради – Володимир Чубірко не пройшов затвердження на посаду заступника голови ОДА і нині претендує саме на крісло голови облради.

«Токаря я відкидаю. Думаю, що, скоріш за все, це буде Чубірко», - вважає політолог Михайло Шелемба. – «Можливо, йому навіть компенсують те, що він не був кандидатом у Депутати Верховної Ради України. Через те, що Щадей, в принципі, третій, то на нього і будуть робити ставку під час виборів мера Ужгорода. Чубірко вже не набере своїх голосів. Тому, можливо, він і очолить обласну раду і буде займатися виборами обласної ради, якщо не пройде затвердження в Києві і не стане заступником голови ОДА. Це цілком імовірний варіант».

Не відкидає Шелемба і кандидатуру Андрія Сербайла. Щоправда дещо в іншому статусі:

«Або може бути тимчасово виконуючим Сербайло. Суто для того, щоб довести до виборів обласну раду. Якщо вибори до місцевих рад відбудуться у вересні 2015 року, то їм залишиться буквально 3-4 сесії. Крім того, це пов'язане із тим, що шанси пройти до парламенту має і Ласло Брезович», - вважає Шелемба.

Тим не менш, політолог більше схиляється саме до кандидатури Чубірка.

В той час соціолог та голова асоціації соціологів Закарпаття Олександр Пєлін не настільки впевнений у призначенні Чубірка:

«Давно про це говорять, але я думаю, що це буде дуже серйозний виклик. Залежить від президента і прем’єра. Чубірко – не на користь президента. Це представник Єдиного Центра, а з Єдиним Центром у Порошенка нема таких тісних контактів», - вважає експерт.

На думку Пєліна, це крісло може зайняти і не представник Єдиного Центра.

«Позиція президента зараз дещо ослабла і він має приймати рішення, які дозволять йому створити якийсь баланс сил. Це може бути і представник Народного Фронту», - пояснює Пєлін.

Кардинально інша думка у керівника Закарпатського інституту політичних досліджень Віктора Пащенка:

«За голову обласної ради голосує більшість. Сьогодні політична більшість буде зібрана вірогідно навколо Єдиного Центру. У нього немає достатньо голосів самостійних, але у нас завжди є політичне болото, яке приєднується до сильних. В даному випадку це політичне болото приєднається до Єдиного Центру і на кого вони вкажуть, того і виберуть. Можливо, це буде Чубірко, можливо Вегеш. Можливо, якщо захочуть – але думаю, що ні – вони могли б знайти якусь іншу компромісну фігуру, але сьогодні політичної сили, яка би їм могла організовано протистояти, після розвалу Партії регіонів просто немає», - вважає Пащенко.

Наразі оглядачі вкотре наголошують на сильно відчутному кадровому голоді, який переживають політичні команди краю. І якщо не буде волі до компромісів, то в "мукачівської команди", окрім вичерпаного ресурсу братів, які стали нардепами, є ще син Андрій Балога, депутат обласної ради.