1. Головна
  2. >
  3. Культура

Нова родзинка Закарпаття: в області з'явилася незвичайна скульптура Бджілки Майї (ФОТО)

1195
Культура Новини Ужгорода

В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь Бджілки Майї, персонажа однойменної казки Вальдемара Бонзельса. Подія приурочена до 100-річчя першого українського перекладу та Всесвітнього дня бджіл.

Нова родзинка Закарпаття: в області з'явилася незвичайна скульптура Бджілки Майї (ФОТО)

Сьогодні в Ужгороді відкрили чергову мініскульптуру, присвячену Бджілці Майї (англ: Maya the Honey Bee), персонажу однойменної казки авторства німецького письменника Вальдемара Бонзельса (нім: Jakob Ernst Waldemar Bonsels), вперше виданої у 1912 році. У 1924 році німецький фотограф Вольфрам Юнгханс створив повнометражну кіноверсію казки, а у 1975 році вийшов мультсеріал (Японія - Німеччина - Австрія) за її мотивами. Також за казкою створено з десяток ігор під різні платформи та пристрої.

Автором першого українського перекладу історії бджілки став Спиридон Черкасенко, який переклав та опублікував казку у 1924 році, коли мешкав в Ужгороді.

Скульптура створена на честь 100-річчя від дня виходу першого українського перекладу казки та розташована напроти крайового будинку «Просвіта», де колись виходив україномовний журнал для дітей та юнацтва «Пчілка», в якому було опубліковано переклад «Бджілки Майї». Мініскульптура встановлена на паркані церкви над старою металевою бійницею. Автором скульптури є Роман Мурник.

Відкриття скульптури відбулося у Всесвітній день бджіл (англ: World Bee Day) за участю автора та Людмили Перести, засновниці першого в Україні дегустаційного залу меду.

Читайте також: Закарпатці біжать до лісу вночі: які знахідки вони там шукають із ліхтарями? (ФОТО, ВІДЕО) 

Закарпатцям зробили "жорсткі" графіки відключень: що буде зі світлом 21 травня (ГРАФІК) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber