1. Новини Закарпаття
  2. >

Неймовірна знахідка вразила світ: під шаром землі знайшли велику гробницю з артефактами (ФОТО)

04.03.2024 12:19 Культура Лайт

У Панамі знайшли велику гробницю, наповнену золотом.

У Панамі знайшли велику гробницю, наповнену золотом.

Археологи виявили важливу гробницю в Археологічному парку Ель-Каньо, розташованому в Наті, провінція Кокле, в Панамі, яка надає нове розуміння доіспанської культури Кокле.

Гробниця, датована 750 роком нашої ери, містить численні поховальні дари, включаючи кераміку та золоті предмети, і вважається, що вона належала високопоставленій особі Кокле.

Пише Т4.


Археологічний парк Ель-Каньо відомий своїми гробницями та кам’яними монолітами, датованими 700-1000 роками нашої ери. Перше визнання важливості цього місця було зроблено американським дослідником Хаяттом Верріллом у 1925 році.

Лінет Монтенегро, директор національної спадщини Міністерства культури Панами (MiCultura), зазначила, що це відкриття є частиною триваючого археологічного проекту в парку.


Знайдені предмети включають золоті пекторалі, пояси, браслети, сережки у формі людських фігурок та подвійних крокодилів, намисто, дзвіночки та браслети. Ця знахідка відображає культурне та соціальне багатство суспільства Кокле.


Доктор Майо також зазначила, що розкопки тривають, і важко визначити точну кількість людей, похованих у гробниці. Вона сказала, що цей тип поховання, відомий тим, що в одній і тій же гробниці ховають різну кількість людей, дає цінну інформацію про вірування та похоронні ритуали суспільства Кокле.


Доктор Майо пояснила, що вождя Кокле ховали в положенні обличчям вниз, що є звичайною практикою в цій культурі, часто поверх останків жінки.

Археологічний парк Ель-Каньо, збудований близько 700 р. н.е. і занедбаний близько 1000 н.е., приніс значні археологічні відкриття. Крім відомих монолітів, на території комплексу є цвинтар та церемоніальний майданчик з дерев’яними конструкціями. Це відкриття вирізняється своєю унікальністю і дає уявлення про похоронну практику суспільства Кокле.


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська