1. Новини Закарпаття
  2. >

Уже завтра: легендарний Хор хлопчиків та юнаків виступить з ювілейним концертом

09.11.2023 10:09 Культура Актуально

У Закарпатській обласній філармонії відбудеться ювілейний концерт з нагоди річниці заснування Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

У Закарпатській обласній філармонії відбудеться ювілейний концерт з нагоди річниці заснування Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

10 ЛИСТОПАДА 2023 року у великій залі Закарпатської обласної філармонії з нагоди 40-річчя заснування Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи відбудеться ювілейний концерт колективу.

Художній керівник і диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир ВОЛОНТИР. Хормейстер Оксана Волонтир. Концертмейстер Христина Волонтир.

Музичний вечір пройде в рамках XX Міжнародного фестивалю класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» та з нагоди 100-річчя з дня народження талановитого музиканта, композитора та педагога Іштвана Мартона.

Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи засновано в 1983 році, а у 1989 рроці на базі хору створена хорова школа хлопчиків та
юнаків одна з перших в Україні. Організатор хору та хорової школи, Володимир Волонтир, заслужений діяч мистецтва України, член Національної спілки композиторів України, незмінний художній керівник хору та директор хорової школи.
Хор лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів, серед яких:

  • міжнародний фестиваль хорів хлопчиків (Солнок, Угорщина);
  • Європейський молодіжний музичний фестиваль (Нірпельт, Бельгія);
  • міжнародний фестиваль дитячої та юнацької хорової творчості (Київ);
  • міжнародний музичний фестиваль «Gaja-2000» (Португалія); міжнародний
  • молодіжний музичний фестиваль «Summa Cum Laude» (Відень, Австрія); ХІ
  • міжнародний фестиваль духовної музики (Будапешт, Угорщина).


Хор неодноразово був учасником фестивалів духовної музики в Словаччині (м. Кошіце, Пряшів, Вранов над Топльов) та в Польщі (м. Жешув, Ченстохова, Тарнув). З великим успіхом пройшли концерти хору в 2010 році Італії, в Римі, в Папській Базиліці Santa Maria Maggiore і в соборі Св. Софії. Колектив репрезентував хорове мистецтво України в 19 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Росії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії,
Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії. З успіхом пройшли філармонічні концерти хору в містах України: Києві, Львові, Тернополі, Кам’янець-Подільському, Полтаві, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Коломиї, Ужгороді.

Концертні програми хору складають: українська хорова класика
(Д. Бортнянський, А. Ведель, М. Лисенко, М. Леонтович, К. Стеценко, О. Кошиць); західно-європейська класика (Д. Палестрина, Й. Бах, Г- Ф. Гендель, В. Моцарт, Дж. Перголезі, Ф. Шуберт, Й. Брамс, А. Брукнер); твори сучасних українських і зарубіжних композиторів; українські народні пісні та колядки.

Музичний вечір розпочнеться о 18:30
Тривалість: півтори години. У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.
Захід проходитиме для підтримки наших доблесних Збройних Сил України.

КВИТКИ продаються у КАСІ філармонії (можна замовити за тел.: 050 041 28 55 Ольга Євгенівна) та на CONCERT.UA. 

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)