1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський народний хор вшанував артистку Клару Балог у своєму концерті

10.10.2023 12:41 Культура

Колектив Краєвого народного хору включив велику артистку Клару Балог у свій багатогранний концерт "Танці Закарпаття".

Колектив Краєвого народного хору включив велику артистку Клару Балог у свій багатогранний концерт

Цей концерт відбувся в обласній філармонії менше тижня тому і був присвячений пам'яті видатної особистості, яка мала єдиний запис у своїй трудовій книжці як "Балетмейстер-постановник Заслуженого Академічного Закарпатського народного хору". Клара Балог була відомою в усьому світі, пише фахівець зі словесності Василь Зубач.

Концерт "Танці Закарпаття" був прекрасною подією, де було представлено різноманітні вистави та виконані цікаві номери перед численною аудиторією. Художній керівник хору, Наталія Петій-Потапчук, подала ряд захоплюючих вистав із старовинними піснями та танцями, включаючи величезно популярну рекрутську пісню "Дівчино, прощай!" в обробці Петра Милославського, а також відомі пісні "Та чи я то буду" та "Верховино, світку ти наш" (обробка Дезидерія Задора, соліст Петро Матій).

Також на концерті був показаний видатний танець "Раковецький кручений", який був постановлений ще в 1960 році Кларою Федорівною і виконаний артистами на високому рівні. Артисти також вразили аудиторію вокально-хореографічною композицією "Веселімся, добрі люди!" з Хустського району, постановка якої відбулася у 2000 році. Цей концерт відзначився великим різноманіттям вистав і показав, що колектив Краєвого народного хору продовжує працювати і творити важливу мистецьку спадщину в нинішні часи.

Проте, серед численних глядачів були ті, хто помітив відсутність Мирослави Копинець, авторки багатьох сольних концертів і лауреатки фестивалю "Червона Рута", а також учасниці інших пісенних форумів на всіх рівнях. Після концерту, її запитали про це, оскільки вона виступила на заході у другорядній ролі.

"— В чому справа? — запитали ми її після концерту "Танці Закарпаття", де побачили її у досить вторинній ролі.— Вже три роки я, з невідомих мені причин, відсторонена від виконання сольних номерів. Мабуть, доведеться піти з рідного хору, адже в його складі не маю можливості показати свою творчість тим краянам, які мають до неї інтерес", - написав у своєму фейсбуці фахівець зі словесності Василь Зубач.

"Прикра обставина. Думається, треба керівництву крайової культури звернути увагу на належне ставлення до артистки. Це не в традиціях нашої толерантної і приязної області — бути байдужим до своїх непересічних талантів, а тим більше тихою сапою по-садистському знищувати їх", - додав він.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)