1. Головна
  2. >
  3. Культура

На Закарпатті відкрили меморіальну дошку видатному співаку (ФОТО)

316
Культура Новини Мукачева

22 травня 2023 року в селі Ракошина на Закарпатті відбулося відкриття меморіальної дошки Олександру Товту, видатному закарпатському співаку.

Ідея створення меморіальної дошки належить етно-співачці Мирославі Копинець, скульптору академіку Михайлу Белень та мамі Олександра — Меліні Товт.

Урочисте відкриття меморіальної дошки було проведено священнослужителями-монахами Ракошинського монастиря. Захід був організований і проведений працівниками Ракошинської сільської ради, зокрема головою Коштурою Василем.

На відкритті меморіальної дошки  були присутні артисти Закарпатського народного хору з керівником заслуженою працівницею культури Наталією Петій-Потапчук, також були присутні народний артист Украіни Петро Матій, заслужений лікар Украіни Євген Жупан, меценат Олександр Ледида та жителі села Ракошина. 

Скульптор Михайло Белень розповів про роботу. Ескіз дошки був створений скульптором ще в 2021 році, а після отримання фінансування та дозволу, приступили до її втілення. На меморіальній дошці зображено Олександра Товта (29.03.1978-19.06.2018), який був випускником київської консерваторії з класу "вокал". Він виконував пісні та оперні арії різних мов і був солістом Закарпатської обласної філармонії, Закарпатського народного хору, хору "Кантус". Крім того, він працював викладачем у Музичному коледжі ім. Д. Задора та Падіюні.

Тенор Олександра Товта зачаровував слухачів не тільки в Україні, але й по всій Європі.

Нагадаємо, Обов'язковий техогляд: ціни, документи, перелік авто, які підпадають під нові правила 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: