1. Новини Закарпаття
  2. >

Відомий закарпатський письменник та Ужгородський скансен запрошують долучитися до цікавої ініціативи (ФОТО)

20.04.2023 11:26 Культура Лайт

Щоб отримати у подарунок яскравий музейний альбом потрібно перерахувати благодійний внесок на рахунок українського письменника Андрія Любки, який від початку повномасштабного вторгнення закуповує авто

Щоб отримати у подарунок яскравий музейний альбом потрібно перерахувати благодійний внесок на рахунок українського письменника Андрія Любки, який від початку повномасштабного вторгнення закуповує авто

В Україні вийшло друком музейне видання з колекцією взірців народної вишивки з фондової збірки скансену в Ужгороді. Його можна отримати, перерахувавши благодійний внесок на допомогу ЗСУ. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Ужгородського скансену.

Видання «А я свою вишиванку д'серцю пригортаю... Колекція взірців народної вишивки з фондової збірки ужгородського скансену» є продовженням серії публікацій Закарпатського музею народної архітектури та побуту, що знайомлять поціновувачів народного мистецтва з його окремими збірками.

До нього увійшли взірці вишивки з жіночих та чоловічих сорочок, а також скатертин кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. Збирачем та упорядником досліджуваної збірки вишивок є уродженка села Росішка Рахівського району – Марія Грицак. Працюючи в різних населених пунктах, подорожуючи краєм, вона захопилась місцевою вишивкою.

Пише rayon.in.ua

Уставки, комірці, манжети, нагрудники з Рахівщини, Хустщини, Тячівщини, Виноградівщини, Мукачівщини, Берегівщини, Воловеччини, Перечинщини та Великоберезнянщини є важливим джерелом з вивчення локальної варіативності орнаментальних композицій вишивки гуцулів, долинян, бойків і лемків Закарпаття.

«Книга буде цікавою для етнографів, мистецтвознавців, дослідників народного мистецтва та всіх, хто цікавиться матеріальною культурою краю», – зазначають у скансені.

Щоб отримати у подарунок яскравий музейний альбом потрібно перерахувати благодійний внесок на рахунок українського письменника Андрія Любки, який від початку повномасштабного вторгнення закуповує автомобілі для ЗСУ.

Внесок для отримання книги – 500 гривень.

«Дякую ужгородському скансену та авторському колективу – Василю Коцану та Тетяні Сологуб Коцан – за цю прекрасну роботу і патріотичну ініціативу. Книжка вражаюча і дуже добре видана. Таку добре мати на покоління вперед – щоб потім показувати дітям і внукам традиційну вишивку, щоб за цією колекцією через багато десятиліть можна було відшити й собі вишиванку!» – написав Андрій Любка на своїй сторінці у фейсбуці.

«При отриманні книжки прохання показати чи надіслати нам в повідомлення скриншот чи квитанцію, де чітко видно дату та суму Вашого донейту», – йдеться у дописі. 

 Реквізити: 4149439022830743 (Любка Андрій). Paypal: andrij.lyubka@gmail.com

Детальніші умови участі – за посиланнямНагадаємо, Науковці Угорщини спільно з представниками Закарпатської ОВА впроваджуватимуть спільні гранти

Автотроща на Івано-Франківщині: закарпатець не впорався з керуванням (ФОТО)

В Мукачеві палав будинок: вогонь встиг наробити чимало шкоди