Щоб отримати у подарунок яскравий музейний альбом потрібно перерахувати благодійний внесок на рахунок українського письменника Андрія Любки, який від початку повномасштабного вторгнення закуповує авто
В Україні вийшло друком музейне видання з колекцією взірців народної вишивки з фондової збірки скансену в Ужгороді. Його можна отримати, перерахувавши благодійний внесок на допомогу ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Ужгородського скансену.
Видання «А я свою вишиванку д'серцю пригортаю... Колекція взірців народної вишивки з фондової збірки ужгородського скансену» є продовженням серії публікацій Закарпатського музею народної архітектури та побуту, що знайомлять поціновувачів народного мистецтва з його окремими збірками.
До нього увійшли взірці вишивки з жіночих та чоловічих сорочок, а також скатертин кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. Збирачем та упорядником досліджуваної збірки вишивок є уродженка села Росішка Рахівського району – Марія Грицак. Працюючи в різних населених пунктах, подорожуючи краєм, вона захопилась місцевою вишивкою.
Уставки, комірці, манжети, нагрудники з Рахівщини, Хустщини, Тячівщини, Виноградівщини, Мукачівщини, Берегівщини, Воловеччини, Перечинщини та Великоберезнянщини є важливим джерелом з вивчення локальної варіативності орнаментальних композицій вишивки гуцулів, долинян, бойків і лемків Закарпаття.
«Книга буде цікавою для етнографів, мистецтвознавців, дослідників народного мистецтва та всіх, хто цікавиться матеріальною культурою краю», – зазначають у скансені.
Щоб отримати у подарунок яскравий музейний альбом потрібно перерахувати благодійний внесок на рахунок українського письменника Андрія Любки, який від початку повномасштабного вторгнення закуповує автомобілі для ЗСУ.
Внесок для отримання книги – 500 гривень.
«Дякую ужгородському скансену та авторському колективу – Василю Коцану та Тетяні Сологуб Коцан – за цю прекрасну роботу і патріотичну ініціативу. Книжка вражаюча і дуже добре видана. Таку добре мати на покоління вперед – щоб потім показувати дітям і внукам традиційну вишивку, щоб за цією колекцією через багато десятиліть можна було відшити й собі вишиванку!» – написав Андрій Любка на своїй сторінці у фейсбуці.
«При отриманні книжки прохання показати чи надіслати нам в повідомлення скриншот чи квитанцію, де чітко видно дату та суму Вашого донейту», – йдеться у дописі.