1. Новини Закарпаття
  2. >

Щоб привернути увагу до ромського народу: на Закарпатті відзначили Міжнародний день ромів (ВІДЕО)

11.04.2023 10:51 Культура

В Україні проживає понад 500 тисяч ромів і значна їх частина мешкає на Закарпатті.

В Україні проживає понад 500 тисяч ромів і значна їх частина мешкає на Закарпатті.

Міжнародний день ромів відзначили в Ужгороді.

Свято встановлено для привернення уваги до ромського народу, його самовизначення та боротьби з дискримінацією. Відзначення дня ромів відбулося в двох місцях Ужгорода. Зокрема, в мікрорайоні Радванка, де проживає значна частина ромського населення. За словами організатора, Мирослава Горвата, свято покликане зберігати традиції ромів.

"Ромський день - це якраз той день, коли ми говоримо про себе, про свої традиції про свою культуру. В період війни ми зрозуміли, що ми змінилися, ми не ті роми, які були до війни. Війна нас змінила, війна зробила нас сильнішими. Ми сьогодні, як ніколи стали сильними українцями. Ми горді тим, що ми є громадянами України. Можливо роми не мають свою територіальну державу, але ми є громадянами України", - розповів голова ГО «Об’єднання ромів Ужгорода» Мирослав Горват.

Детальніше. як роми відзначили свій день дивіться у відеосюжеті:

Нагадаємо, раніше ми писали, що закарпатські роми воюють у складі 128 бригади.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Закарпатець сплатить понад 58 тисяч гривень штрафу за свої "пригоди" на дорозі: поліцейські "оформили" чоловіка по повній (ФОТО)
Читайте на ГК:«Я вважаю себе патріотом не на словах, а на ділі»: захисник зі 128 бригади продовжує захищати батьківщину з ампутованою кінцівкою (ФОТО)
Читайте на ГК:“Гостре” око митників: закарпатець “влип” на тисячі гривень та позбувся автомобіля (ФОТО)