1. Новини Закарпаття
  2. >

Історію Мукачівського замку представили у новому форматі: цікаво буде й дорослим і малим (ФОТО, ВІДЕО)

31.03.2023 18:32 Культура

На Закарпатті створили десятисерійний мультфільм про історію замку «Паланок». Оповідь ведеться від імені самого замку, у мультфільмі вперше використані 3D-моделі замку в різні історичні періоди.

На Закарпатті створили десятисерійний мультфільм про історію замку «Паланок». Оповідь ведеться від імені самого замку, у мультфільмі вперше використані 3D-моделі замку в різні історичні періоди.

Детальніше про ідею та концепцію анімаційного фільму про замок Паланок, історичні періоди, що розкриває мультфільм. А також про нові можливості для розвитку туристичних програм та продуктів міста Мукачево та Закарпаття йшлося на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.

 

Ідея анімаційного фільму належить Асоціації проєктних менеджерів «Ядро», яка разом з партнером – Мукачівським історичним музеєм реалізувала задум у рамках проекту «СМАРТ Музей – сучасні форми представлення культурної спадщини», що виконується за фінансової підтримки ЄС по Програмі транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2014-2020 рр. і об’єднує шість музеїв з Угорщини, Словаччини та України. Над виробництвом мультика працювала анімаційна студія Darvideo та кіномайстерня Orestilm. Мультфільм доступний у двох версіях – як повнометражний анімаційний фільм і як серіал із десяти коротких частин про різні епохи. Покази мультфільму здійснюватимуться

Як розповів Євгеній Лукша, менеджер проєкту «СМАРТ МУЗЕЙ – сучасні форми представлення культурної спадщини», голова правління Асоціації проєктних менеджерів «Ядро», команда працювала над створенням мультфільму протягом двох років. Вартість створення мультфільму складала 38 тис. євро. Наразі для перегляду доступний тільки офіційний трейлер мультфільму. Покази почнуться з 15 квітня у кінозалі Мукачівського замку

«Ми хотіли показати історію замку «Паланок» у цікавому форматі для широкої аудиторії – і для дорослих, і для дітей. Один із аспектів концепції – представлення моделей замку в різні історичні епохи. Також важливо було показати постаті та найважливіші події, пов’язані із Мукачівським замком. Було складно знайти команду виконавців, але ми дуже щасливі, що анімаційна студія Darvideo та кіномайстерня Orestilm справилися на сто відсотків, – зазначив менеджер проекту «Смарт музей» Євген Лукша - Використані 2D і 3D технології».

За словами Євгенія, команда «Ядра» вперше мала таке завдання –створення мультфільму- я це стало викликом, з яким всі впоралися на 100%.

Керівниці проекту Ксенія Охотник додала, що мультфільм також буде доступний для показів школярам.

«У мульфільмі представлено багато експонатів, які відвідувачі зможуть знайти в реальності під час відвідування замку. Це спонукатиме туристів та, зокрема, школярів, детальніше вивчати історію замку», – сказала Ксенія Охотник.

Михайло Белеканич, директор Мукачівського історичного музею зауважив, що музей позиціонує себе як «замок, який живе». Тому новий туристичний продукт- анімаційний серіал покаже живу історію Паланку від самого початку до сьогоднішнього дня. З 15 квітня ми запрошуємо всіх до Паланку, де стартують покази мультсеріалу у новому кінозалі (до 30 осіб) на території замку. Перегляд входитиме у вартість вхідного квитка, передбачено окремі сеанси», - додав Михайло Белеканич.

Як зазначив Олександр Шершун, експерт з історії проекту «Смарт музей», радник міського голови Мукачева з питань туризму, під час роботи над мультфільмом команді потрібно було балансувати між історичністю і доступністю подачі й сприйняття.

«Наприклад, усі монети, які можна побачити у мультсеріалі, дуже деталізовані. Щодо зображення окремих архітектурних частин можуть виникнути дискусії, оскільки нам вперше вдалося відтворити повновимірні 3D-моделі фортеці. Крім того, вперше анімаційно зображені історичні події», – уточнив Олександр Шершун.

За словами експерта з туризму Олександра Коваля, школярі матимуть можливість вивчати історію замку безпосередньо у музеї, в приміщенні кінозалу: «Це інноваційний культурний продукт, який привертатиме увагу до культурної спадщини, залучатиме більше відвідувачів до замку та спонукатиме прийти сюди повторно тих, хто уже тут бував. Можна ще раз переосмислити та побачити історію замку по-іншому», – додав Олександр Коваль.

Як наголошують автори ідеї, створення мультсеріалу, збільшить привабливістьдіючих експозицій Мукачівського історичного музею та створить дієвих інструментів промоції замку як елемента культурного туристичного маршруту; зробить історію «ближчою» для дітей та молодих людей, через подання історичних подій, легенд, фактів у цікавій формі. А також збільшить цінність замку як екскурсійного об’єкту та додасть якісного практичного елементу до шкільної освіти.

Трейлер мультфільму за посиланням: